Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

 

“Myslím si, že som odohral môj najlepší zápas za dlhý čas. Azda dnes moji tréneri Carlos a Toni budú spokojní. Vždy je najdôležitejšie dostať sa do ďalšieho kola, ale s takýmito príjemnými pocitmi ešte lepšie. Vedel som, že môj súper tu hral dobre, zdolal Gillesa Simona a Viktora Troického – povestne náročných protivníkov. Išiel som na kurt s tým, že to bude ťažké, lebo Nikoloz má veľmi silné údery,” rekapituloval Nadal ešte na kurte v rozhovore s Fabriceom Santorom, citoval ho blog turnaja.

“Rafa” k svojím sobotňajším narodeninám a programu na tento deň podotkol: “Určite budem o 20.45 h sedieť pred televízorom a fandiť môjmu obľúbenému Realu Madrid vo finále futbalovej Ligy majstrov.”

VÝSLEDOK 6:0, 6:0, 6:0 BOL V PARÍŽI TRIKRÁT

Bol to Nadalov jubilejný 100. duel na tri získané sety na tomto povrchu, má po ňom ohurujúcu príslušnú bilanciu 98:2. Jediné dve takéto prehry utrpel v osemfinále RG 2009 so Švédom Robinom Söderlingom a vo štvrťfinále RG 2015 so Srbom Novakom Djokovičom.

Basilašvili si pripísal svoj jediný gem za stavu 0:6, 0:5. Zostáva v platnosti, že posledný trojitý “kanár” na tomto podujatí sa zrodil v roku 1993: vtedy Španiel Sergi Bruguera v 2. kole takto deklasoval domáceho Thierryho Championa.

Dokonalý výsledok 6:0, 6:0, 6:0 bol v piatich zápasoch na Majors v Open Ere, z toho trikrát v Paríži. Nadal v sezóne 2012 v osemfinále vo francúzskej metropole uštedril Argentínčanovi Juanovi Monacovi debakel 6:2, 6:0, 6:0, teraz bol ešte nemilosrdnejší.

NADALOVI SA TENTO ROK NA ANTUKE DARÍ

Deväťnásobný miestny šampión Nadal (ročníky 2005 – 2008 a 2010 – 2014) čelil 25-ročnému 63. mužovi singlového renkingu ATP Basilašvilimu premiérovo v kariére. V osemfinále bude hrť s 29-ročným krajanom Robertom Bautistom-Agutom (18.) nasadeným ako sedemnástym. Pred troma rokmi ho v semifinále v Madride zdolal 6:4, 6:3.

Čoskoro 31-ročný ľavoruký Malorčan Nadal (nar. 3. júna 1986 v Manacore) minulý rok pre zranenie zápästia nenastúpil v Paríži práve na 3. kolo proti inému Španielovi Marcelovi Granollersovi-Pujolovi. Vo francúzskej metropole má niekdajší líder počítačového poradia zápasovú bilanciu 75:2.

ZatvoriŤ