Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Baseball (11)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (37)

 Futbal (1897)

 Hádzaná (18)

 Hokej (177)

 Motocykle (10)

 Rugby (5)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Vlhová senzačnou víťazkou slalomu Svetového pohára

14.12.2015 Vlhovej skúsenejšia a úspešnejšia krajanka Veronika Velez-Zuzulová obsadila 6. miesto.

 

Senzačným triumfom Slovenky Petry Vlhovej sa skončil nedeľňajší slalom Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní vo švédskom Aare. Vlhová v súčte oboch kôl dosiahla výsledný čas 1:44,26 min, ktorým zdolala o 59 stotín sekundy Švédku Fridu Hansdotterovú. Tretia skončila Nórka Nina Lösethová (+0,65). Vlhovej skúsenejšia a dlhodobo úspešnejšia krajanka Veronika Velez-Zuzulová obsadila 6. miesto s odstupom 1,30 s za víťazkou. V hodnotení slalomu vo Svetovom pohári Vlhová vyskočila na tretie miesto, na čele je Hansdotterová, Velez-Zuzulová je piata. Ak by sa viedlo slalomové hodnotenie krajín, Slovensko by bolo s dvoma pretekárkami do 5. miesta momentálne lídrom. Celkovému poradiu zjazdárok v bojoch o veľký glóbus velí Američanka Lindsey Vonnová. 

"Je to pre mňa prekrásny deň. Prvé pódium a zároveň prvé víťazstvo vo Svetovom pohári... Lomcujú mnou emócie, ani neviem, čo mám povedať. Som z toho všetkého veľmi šťastná," cituje Petru Vlhovú server FIS. Veronika Velez-Zuzulová na svojej facebookovej prezentácii po pretekoch napísala: "Pre mňa to bol deň na zabudnutie. Veľká gratulácia Peti, ona nemusela čakať tak dlho ako ja a to je v jej podaní ešte len začiatok." Švédka Hansdotterová chcela na domácom snehu zvíťaziť, ale napokon sa musela uspokojiť s druhým miestom. "Som šťastná z ďalšieho pódiového umiestnenia, ale Petra bola dnes skutočne veľmi rýchla," povedala Hansdotterová po pretekoch. 

Dvadsaťročná Liptáčka Vlhová svojím životným výsledkom, teda prvým víťazstvom v pretekoch Svetového pohára v kariére, nadviazala na dva triumfy Velez-Zuzulovej v rovnako hodnotných bojoch o krištáľové glóbusy na prelome rokov 2012 a 2013 v rakúskom Semmeringu a nemeckom Mníchove. V prvom prípade išlo o slalom, v druhom o tzv. mestské preteky na báze paralelného slalomu. 

Slovenské predstavenie ako zo sna sa na severe Európy začalo odvíjať už v 1. kole. Po prvej jazde mala juniorská majsterka sveta z vlaňajška z Jasnej Vlhová na čele náskok 28 stotín sekundy pred Nórkou Ninou Lösethovou a 57 stotín pred Rakúšankou Michaelou Kirchgasserovou. V Aare sa Vlhová vďaka zlepšeným bodom v nasadzovacom rebríčku slalomárok prvýkrát predstavila v najlepšej dvadsiatke na štarte 1. kola, na hrudi mala číslo 19. Od prvých bránok to poriadne napálila a v agresívnom rytmickom prejave podloženom technickou kvalitou vydržala až do konca. "Neskutočný pocit. Cítila som to tak, že som bola rýchla a bezchybná na celej trati zhora až dolu. Podmienky boli výborné, trať ľadová, čo mi vyhovuje. Uvidíme, čo prinesie druhé kolo, ale netreba vymýšľať a zajazdiť naplno tak ako v prvej jazde," uviedla Petra Vlhová po 1. kole pre RTVS aj na serveri FIS. 

Ani v druhom kole zverenkyňa trénera Ivana Iľanovského nezľavila z nastúpeného trendu. Vôbec sa na nej neprejavil tlak vyplývajúci z líderskej pozície. Aj druhé kolo absolvovala v ideálnej slalomovej línii a druhou najrýchlejšou jazdou ešte zvýšila svoj náskok na čele výsledkového poradia. "V podaní Petry tam bolo potrebné riziko aj v druhej jazde a keď sa to zlúči s výbornou technikou, je to vždy výborné. Petra potvrdila, že už nie je len veľký talent, ale aj veľká slalomárka. Ukázala svoju silu najmä v tom, že je neskutočná pretekárka," uviedla v štúdiu RTVS Jana Gantnerová, bývalá slovenská reprezentantka, ktorá už ukončila kariéru. 

Liptáčka Vlhová momentálne profituje zo životnej formy. V predchádzajúcich dvoch slalomoch SP v americkom Aspene skončila jedenásta a siedma, čo bolo v oboch prípadoch jej kariérne maximum v bojoch o krištáľové glóbusy, ktoré si teraz v Aare ešte výrazne vylepšila. Na štarte 1. kola v Aare chýbala slalomová suverénka ostatných troch sezón Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá s poraneným kolenom spred pretekov v obrovskom slalome skončila v nemocnici a zrejme ju čaká niekoľkotýždňová pauza. 

Výsledky - Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Aare (Švéd.): 

Slalom žien (1.+2. kolo): 1. Petra Vlhová (SR)
 1:44,26 min (51,70 + 52,56), 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,59, 3. Nina Lösethová (Nór.) +0,65, 4. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,06, 5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,22, 6. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +1,30, 7. Šárka Strachová (ČR) +1,38, 8. Emelie Wikströmová (Švéd.) +2,26,...44. Barbara Kantorová v 1. kole, nepostúpila do 2. kola 

Hodnotenie Svetového pohára v slalome (po 3 z 11 pretekov): 1. Frida Hansdotterová (Švéd.) 220 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 200 bodov, 3. Petra Vlhová (SR) 160, 4. Šárka Strachová (ČR) 146, 5. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 120, 6. Nina Lösethová (Nór.) 106 

Poradie vo Svetovom pohári (po 8 zo 41 pretekov): 1. Lindsey Vonnová (USA) 400 b., 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) 315, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 296, 4. Lara Gutová (Švaj.) 278, 5. Federica Brignoneová (Tal.) 220, 6. Eva-Maria Bremová (Rak.) 217,... 10. Petra Vlhová 160, 17. Veronika Velez-Zuzulová (obe SR) 120