Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (14)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5186)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Víťažom štvrtej etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal Maroš Kováč

14.06.2015 Cyklista Maroš Kováč vyhral štvrtú etapu pretekov Okolo Slovenska. Na čele celkového poradia zostáva Talian Vigano.

 

Slovenský cyklista Maroš Kováč z tímu KEMO Dukla Trenčín sa stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska so štartom v Žiari nad Hronom a cieľom po 201,7 km v Novom Meste nad Váhom.

Kováč využil v závere etapy chaos v pelotóne a do cieľa dorazil s miernym náskokom pred Talianom Danielem Cavasinom (GM Cycling Team a Poliakom Pawlom Cieslikom (obaja Whirlpool Author).


Kováčovi pomohlo zlé navedenie súperov

Časť cyklistov prišla do cieľa z nesprávneho smeru, lebo boli zle navedení, a rozhodcovia preto riešili celkové poradie o čosi dlhšie, než je obvyklé. Triumf 38-ročného Kováča, jeho celkovo štvrtý etapový v histórii pretekov Okolo Slovenska, napokon zostal v platnosti.

"Dnešnú etapu som si pretrpel najmä v úvode v kopcoch, ale potom sa mi už išlo dobre, pretože som pretekal v prostredí, ktoré dôverne poznám. Opäť sa potvrdil klasický etapový vývoj - v kopcoch sa pelotón potrhal, na rovine sa spojil a o víťazstvo sa bojovalo v záverečnom špurte," uviedol etapový víťaz Kováč a ďalej pokračoval: "Zo všetkých štyroch mojich víťazstiev na pretekoch Okolo Slovenska si toto dnešné cením najmenej, lebo som využil chaos v záverečných metroch pri dojazde. Som rád, že som vyhral, ale úplný záver ma nepotešil. Za výkon v dnešnej etape si zaslúži pochvalu najmä Patrik Tybor, ktorý si to všetko odpracoval vo vedúcej skupine. On odviedol z nás Slovákov najlepšiu robotu."

Na čele celkového poradia zostal Talian Davide Vigano z tímu Idea 2010 ASD. Pred Rakúšanom Matthiasom Krizekom (Team Felbemayr) má stále náskok 13 sekúnd. Na tretie miesto sa posunul Poliak Pawel Cieslik (Whirlpool Author), predtým štvrtý.

Najlepším Slovákom je Tybor

Najlepší spomedzi Slovákov je Patrik Tybor na 9. mieste s odstupom 2:35 min za lídrom Viganom. V nedeľu je na pretekoch Okolo Slovenska na programe záverečná 5. etapa z Nového Mesta nad Váhom do Bratislavy. Etapa má rovinatý profil a dĺžku 125 km. Veľké zmeny v konečnom poradí sa už neočakávajú.

Sobotňajšia etapa bola s dĺžkou 201,7 km najdlhšou v tomto ročníku pretekov Okolo Slovenska. Viedla cez 39 miest a obcí a cyklisti museli absolvovať tri rýchlostné a päť horských prémií. Etapu charakterizoval únik pätice pretekárov, v ktorej figuroval aj Slovák Patrik Tybor jazdiaci v drese tímu KEMO Dukla Trenčín. Jeho partnermi vpredu boli Francúz Alexis Guerin, Švajčiar Enea Cambianica, Ukrajinec Anatolij Pachtusov a Talian Marco D´Urbano, neskôr sa pridal Poliak Pawel Cieslik.


Tybor je s etapou spokojný

Skupina bola spolu až po štvrtú horskú prémiu na Repákoch (165,9 km), kde zvíťazil Tybor, ktorý potom zostal ešte chvíľu na čele, ale potom sa únik skončil. Tybor bol v sobotu aktívny aj na rýchlostných prémiách. Získal 6 bonusových sekúnd, za čo sa celkovom poradí posunul z 13. na 9. miesto. V samom závere Kováč využil chybu v navedení väčšej časti hlavného balíka a došiel si po sólové víťazstvo.

"S vývojom etapy aj svojím výkonom som mimoriadne spokojný. Všetko mi vychádzalo, ako som si naplánoval. Zo začiatku som bol v skupine, ktorá udávala tempo. Viac ma mrzí včerajšia etapa, ktorá sa neskončila podľa mojich predstáv. Keď som videl itinerár dnešnej etapy s rýchlostnou prémiou v Dubnici, chcel som tam veľmi vyhrať, lebo som tam ako cyklista pôsobil. Som rád, že sa mi to podarilo. Škoda, že náš dnešný únik nevydržal až do konca," povedal v cieli Patrik Tybor, v sobotu najaktívnejší Slovák v pelotóne.