Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (14)

 Basketbal (56)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (4914)

 Hádzaná (30)

 Hokej (491)

 Rugby (10)

 Tenis (99)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Veľká legenda NHL už trénuje v Slovane, financovanie nerieši

04.08.2015 Pre päťdesiatnika s obrovskými brankárskymi skúsenosťami je pôsobenie v Slovane už druhou zastávkou v KHL.

 

Mal šancu pracovať ako hlavný tréner v Taliansku, namiesto toho zvolil slávny Tom Barrasso návrat do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a v pondelok sa už podieľal na predpoludňajšom tréningu Slovana Bratislava pred novou sezónou. 

Už ako 18-ročný sa stal v zámorskej NHL najlepším brankárom v súťaži a za sezónu 1983/84 v drese Buffala získal Vezinovu trofej. 

Neskôr sa stal hráčom Pittsburghu a v úvode 90. rokov sa podieľal na zisku Stanleyho pohára pre Penguins v dvoch sezónach po sebe, všetko po boku megahviezd ako Mario Lemieux, Jaromír Jágr či Paul Coffey. Pôsobenie v Slovane berie Barrasso ako ďalšiu profesionálnu výzvu a životnú skúsenosť.

Teší sa na zaplnené tribúny

"Mám veľkú radosť z toho, že tu môžem byť. Mám za sebou prvý tréning a pomaly spoznávam hráčov. Prvý kontakt zo strany Slovana bol približne pred týždňom a pol. V klube sú totiž dvaja brankári zo Severnej Ameriky a vedenie mužstva chcelo trénera gólmanov z daného prostredia. Som rád, že som späť v KHL. Mojou úlohou je Brusta s Garnettom pripravovať tak, aby podržali tím a dali mu šancu víťaziť. O klube zatiaľ nemám veľa informácií, ale trochu som čítal o slovenskom hokeji. Ľudia na Slovensku ho milujú, preto sa teším na domáce zápasy pred zaplnenými tribúnami vo výbornej atmosfére," povedal Tom Barrasso. 

Pre päťdesiatnika s obrovskými brankárskymi skúsenosťami je pôsobenie v Slovane už druhou zastávkou v KHL, v sezóne 2012/2013 totiž pracoval ako asistent Paula Mauricea v Metallurgu Magnitogorsk. "KHL je však druhá najlepšia liga na svete, sú tu skvelí hráči. Preto som sa rozhodol vrátiť do tejto súťaže. Už práca v Rusku bola pre mňa obrovskou výzvou. Nová krajina, mesto, kultúra aj hokejový štýl, vždy je to výzva a veľké skúsenosti. V Rusku som stretol mnoho skvelých ľudí. Aj teraz sa teším na nové pôsobisko, kde sa tiež môžem veľa naučiť," poznamenal rodák z Bostonu. 


O finančnej situácii počul

V Bratislave zatiaľ Tom Barrasso pozná iba halu, hotel a reštauráciu. Čas spoznávať mesto nemal ani počas pôsobenia v Magnitogorsku, keď sa Metallurg predstavil v hlavnom meste SR. "Teraz budem mať šancu trochu preskúmať zákutia Bratislavy," priznal. 

Skúsený brankársky odborník sa situáciou v Slovane, keď mal klub v minulej sezóne finančné problémy, príliš nezaoberá. "Počul som o situácii z minulého ročníka, teraz by to však malo byť lepšie. Mňa zaujíma najmä to, že mám šancu pracovať s hráčmi v tomto klube," dodal Barrasso.