Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Trnava ide na Balkán, Slovan k trpaslíkovi, Žilina do Írska

23.06.2015 Futbalisti Žiliny, Trnavy a Bratislavy sa dozvedeli mená súperov v 1. a 2. predkole vo futbalovej Európskej lige 2015/2016. Prvé zápasy sú na programe 2. júla.

 

Slovenskí zástupcovia vo futbalovej Európskej lige 2015/2016 MŠK Žilina, Slovan Bratislava a Spartak Trnava spoznali mená súperov v 1. a 2. predkole. Rozhodol o tom pondelňajší popoludňajší žreb prvých dvoch predkôl kontinentálneho pohára číslo dva vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Slovan čaká futbalový trpaslík

Futbalisti MŠK Žilina, ktorí figurovali v deviatej skupine medzi nasadenými mužstvami, sa stretnú s hráčmi severoírskeho tímu FC Glentoran. Prvý duel sa bude hrať 2. júla v Belfaste, odveta o týždeň neskôr 9. 7. na štadióne MŠK. V prípade, že by Žilina postúpila do 2. predkola futbalovej Európskej ligy, zmeria si sily s úspešnejším z dvojice úvodného predkola medzi macedónskym FK Renova a moldavským tímom FC Dacia Kišiňov. Prvý zápas by odohrali zverenci trénera Adriána Guľu na súperovej pôde 16. júla, odvetu o týždeň neskôr 23. 7. v domácom prostredí pod Dubňom. 

Súperom v desiatej skupine nasadeného Slovana Bratislava bude tím College Europa z Gibraltáru, s ktorým si zmeria sily 2. júla a odveta je na programe o týždeň neskôr 9. 7. v Bratislave na Pasienkoch. V prípade, že ŠK Slovan Bratislava postúpi do 2. predkola EL, tak sa stretne s úspešnejším z dvojice úvodného predkola írskym tímom University College Dublin a luxemburským mužstvom F91 Dudelange. Prvý zápas by odohrali "belasí" 16. júla na bratislavských Pasienkoch, odvetu o týždeň neskôr 23. júla na súperovej pôde.

Sarajevo absolvuje debut na európskej pohárovej scéne

Trnavský Spartak zase narazí na klub z Bosny a Hercegoviny FK Olimpic Sarajevo. Sarajevský klub absolvuje proti Trnavčanom debut na európskej pohárovej scéne. "Vzhľadom k tomu, že sme neboli medzi nasadenými mužstvami, mohli sme dostať aj lepšieho, aj horšieho súpera. Podľa môjho názoru sme dostali súpera na mieru. Slovenský futbal nie je nič extra," cituje oficiálna stránka Olimpicu slová trénera Mirzu Varešanoviča. 

Prvé stretnutie o postup do druhého predkola EL sa odohrá 2. júla v Sarajeve, odveta je na programe o týždeň neskôr 9. júla na Slovensku, pravdepodobne na trávniku v Zlatých Moravciach. "Čaká nás premiéra. Nastúpime bez tlaku, pričom chceme ukázať, že máme svoju kvalitu. Skúsenosti sú na strane Spartaka, ale dopredu sa nevzdáme. Verím mojim hráčom, pre postup urobíme všetko," doplnil 43-ročný Varešanovič, ktorý v rokoch 1996-2001 nastúpil v drese Bosny a Hercegoviny v 24 vystúpeniach. 

V prípade, že FC Spartak Trnava postúpi do 2. predkola EL, zmeria si sily s úspešnejším z dvojice úvodného predkola medzi NSÍ Runavík z Faerských ostrovov a FC Linfield zo Severného Írska. Prvý zápas by odohrali zverenci trénera Juraja Jarábka doma a odvetu o týždeň neskôr 23. 7. na súperovej pôde.

Prvé zápasy prvého predkola Európskej ligy 2015/2016 sú na programe 2. júla, odvety o týždeň neskôr na Slovensku. Informácie zverejnil oficiálny web Európskej futbalovej únie (UEFA). 

Reakcie na žreb 1. predkola:

Karol Belaník (športový manažér MŠK Žilina): "O severoírskom súperovi sa budeme snažiť získať čo najviac informácii. Ide však o pravidelného účastníka európskych klubových súťaží, najmä Európskej ligy. Produkuje typický ostrovný futbal, agresívny, dôrazný, s nakopávanými loptami na útočníkov. Musíme sa čo najlepšie pripraviť už na prvý duel na súperovej pôde a uhrať taký výsledok, aby sme to v odvete zvládli. Samozrejme, vždy je lepšie končiť dvojzápas v domácom prostredí, ale nechceme sa na to spoliehať. V konfrontácii s FC Belfast je cieľom postup do druhého predkola Európskej ligy." 

Dušan Tittel (generálny manažér a šéf realizačného tímu ŠK Slovan Bratislava): "Sme radi, že žreb prvého predkola Európskej ligy bol pre nás priaznivý. Súper z Gibraltáru je však veľkou neznámou, musíme pozháňať nejaké informácie a zodpovedne sa pripraviť. Vieme, že má k dispozícii štadión s umelou trávou a kapacitou 5000 miest. Určite nesmieme nič podceniť, veď slovenská futbalová reprezentácia hrala v prípravnom dueli s Gibraltárom 0:0. Každopádne sme favoriti a jednoznačným cieľom Slovana je postup do 2. predkola Európskej ligy." 

Juraj Jarábek (tréner Spartaka Trnava): "Pri žrebe si už človek nenavyberá, musíme rešpektovať takého protivníka, akého sme dostali. FK Olimpic Sarajevo je aktuálny víťaz tamojšieho pohára. Nebude to ľahký súper, ale hrateľný, podľa mňa typická balkánska škola. My sa musíme zodpovedne a poctivo pripraviť. Radi by sme odohrali dobrý zápas už vonku, domácu odvetu absolvujeme pravdepodobne v Zlatých Moravciach. Vždy sú percentuálne šance 50 ku 50, po prvom vzájomnom meraní síl budeme múdrejší. Samozrejme, že by sme radi uspeli a postúpili ďalej." 

Viktor Blažek (generálny manažér Spartaka Trnava, zdroj: spartak.sk): "Ťažko povedať, či je Olimpic Sarajevo dobrý alebo zlý súper. Každopádne, začíname na ich pôde. Vyrokovali sme, aby na zápas mohlo prísť 1500 našich fanúšikov. Cenu vstupeniek zatiaľ nepoznáme. Ak by sme prešli do druhého predkola, bude nás čakať súper z Faerských ostrovov alebo Severného Írska. Myslím si, že nejde o zlý žreb a súperi sú hrateľní. Verím, že by sme mohli postúpiť."

Vizitka severoírskeho futbalového klubu FC Glentoran:
Oficiálny názov:
 Glentoran Football Club 
Prezývky: "The Glens", "Rossy Road" 
Rok založenia: 1882 
Štadión: The Oval (kapacita 26 556, na zápasy obmedzená - 5056 miest) 
Futbalový riaditeľ: Roy Coyle 
Tréner: Eddie Patterson 
Najväčšie úspechy: 23-násobný severoírsky majster, 22-násobný a úradujúci víťaz Severoírskeho pohára, 7-násobný víťaz Severoírskeho ligového pohára, víťaz Severoírskeho superpohára z roku 1992 

Vizitka FK Olimpic Sarajevo:
Oficiálny názov: Fudbalski Klub Olimpic Sarajevo 
Prezývka: "Vukovi" (vlci) 
Rok založenia: 1993 
Štadión: Stadion Otoka (kapacita 5000 miest) 
Predseda: Nijaz Gracič 
Tréner: Mirza Varešanovič 
Najväčšie úspechy: víťaz Pohára Bosny a Hercegoviny zo sezóny 2014/2015, víťaz druhej najvyššej domácej súťaže zo sezóny 2008/2009, ocenenie pre najlepšie organizovaný klub v Bosne a Hercegovine za rok 2010 

Vizitka FC College Europa:
Oficiálny názov: College Europa Football Club 
Prezývka: "Cosmos", "The Dolphins" (delfíny) 
Rok založenia: 1925 
Štadión: Victoria Stadium (kapacita 5000 miest) 
Predseda: Peter Cabezutto 
Tréner: Bruno Akrapovič 
Najväčšie úspechy: víťaz druhej najvyššej domácej súťaže zo sezóny 2012/2013, víťaz Gibraltárskeho pohára zo sezóny 2014/2015, finalista Rock Cupu z roku 2014, prvý gibraltársky zástupca v Európskej lige