Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (29)

 Basketbal (48)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5195)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Trenčín pozná meno súpera v LM, čaká ho rumunský šampión

23.06.2015 Slovenský futbalový majster AS Trenčín sa v druhom predkole Ligy majstrov 2015/2016 stretne s rumunským šampiónom Steauou Bukurešť.

 

Slovenský futbalový šampión AS Trenčín sa v druhom predkole Ligy majstrov (LM) 2015/2016 stretne s rumunskou Steauou Bukurešť. Rozhodol o tom pondelkový poludňajší žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). Trenčania figurovali medzi nenasadenými mužstvami. 

Prvé meranie síl o postup do 3. predkola LM je na programe v termíne 14. alebo 15. júla na Slovensku (pre rekonštrukciu trenčianskeho stánku na Sihoti sa bude hrať s najväčšou pravdepodobnosťou v Žiline), odveta sa uskutoční 21. alebo 22. júla v rumunskej metropole.

Steaua je prijateľný súper 

"Pri žrebe si veľmi nenavyberáte, musíte všetko brať, ako príde. Myslím si, že Steaua je prijateľný súper, s ktorým sa môžeme popasovať o dobrý výsledok. Na druhej strane je rumunský futbal veľmi kvalitný, pred dvoma rokmi sme mali možnosť vzájomnej konfrontácie. V treťom predkole Európskej ligy sme hrali proti mužstvu Astra Giurgiu a po domácej prehre v Dubnici and Váhom 1:3 sme remizovali v odvete u súpera 2:2 a nepostúpili do play-off,"
 uviedol pre agentúru SITA tréner AS Trenčín Martin Ševela. 

Už pred poludňajším žrebom bolo jasné, že slovenský majster, ktorý sa ocitol v 3. skupine medzi nenasadenými tímami, mohol dostať za súpera v 2. predkole LM jedného z tohto poltucta: PFC Ludogorec Razgrad (Bul.), Dinamo Záhreb (Chor.), Partizan Belehrad (Srb.), FC Videoton Székesfehérvár (Maď.), Skënderbeu Korcë (Alb.) a Steaua Bukurešť (Rum.). 

Napokon z toho vzišiel posledne menovaný 26-násobný rumunský majster, 22-násobný držiteľ Rumunského pohára a víťaz najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže na starom kontinente z roku 1986: vtedy Steaua na štadióne v Seville zdolala FC Barcelona 2:0 na pokutové kopy, duel sa predtým skončil 0:0 aj po predĺžení. O tri roky neskôr neuspeli hráči Steauy vo finále EPM v Barcelone proti AC Miláno, talianskemu klubu podľahli 0:4. 

Rumuni si želali protivníka z Moldavska

Pred tromi rokmi sa futbalisti Steauy stretli v 3. predkole Európskej ligy so Spartakom Trnava a ťahali za dlhší koniec. Po domácej prehre 0:1 zvíťazili v Trnave 3:0 a postúpili ďalej. Druhú a poslednú vzájomnú konfrontáciu so slovenskými klubmi absolvovali hráči Steauy opäť so Spartakom, ale ešte v sezóne 1968/1969. Vtedy sa z 1. kola EPM tešili z postupu futbalisti Trnavy po výsledkoch 1:3 a 4:0. 

Trenčín nebol vytúženým oponentom pre prezidenta rumunského klubu Valeria Argasealu. "Počas losovania som bol nervózny. Priznám sa, že som si želal protivníka z Moldavska (FC Milsami Orhei, pozn.). Myslím si, že by to bolo lepšie. Chceme sa kvalifikovať ďalej. Prvý zápas hráme na pôde súpera, je to pre nás výhoda. Navyše, Trenčín nemôže nastúpiť na svojom štadióne. Čo najskôr sa so Slovákmi spojíme a doriešime organizačné záležitosti. Ak mám byť úprimný, radšej by som bol, keby sa prvý duel hral 14. júla,"povedal Valeriu Argaseala podľa portálu fanatik.ro. 

Inú preferenciu mal tiež brankár spod hradu Matúša Čáka Igor Šemrinec, ten si prial Skënderbeu Korcë z Albánska: "Žrebom som sa extra nezaoberal, chcel som však tých Albáncov. Nikto ich príliš nepozná, ale papierovo by boli asi najslabší. V podstate je to jedno, my to neovplyvníme. Musíme sa na nich nachystať, získať informácie a pokúsiť sa o postup. Steaua je najznámejší a najpopulárnejší rumunský klub. Určite majú kvalitné mužstvo, pred pár rokmi sme sa na nich boli pozrieť, keď hrali v Trnave. Boli vtedy technickí, aj teraz sa budú snažiť tvoriť." 


Trenčín očakával ťažkého súpera

Kouč Trenčína Martin Ševela si uvedomuje, že na jeho zverencov nečaká v júli ľahká prekážka. "Našou úlohou je zodpovedne sa pripraviť na Steauu. Dôležité bude, aby sme v prvom domácom meraní síl neinkasovali, pohárová matematika je v tomto smere nekompromisná. Určite nebudeme hrať na 0:0, pôjdeme za gólmi. V odvete nastúpime rovnako ako pred dvoma rokmi proti Giurgiu na veľmi peknom Národnom štadióne v Bukurešti. Percentuálne šance na postup nechcem konkretizovať, jedno je však isté: oni musia, my chceme," dodal pre agentúru SITA Ševela. 

Na spomenuté meranie síl s Astrou Giurgiu si pamätá aj stredopoliar AS Matúš Bero: "Proti Astre Giurgiu som jediný raz nastúpil v Európskej lige v základnej zostave. Odvtedy sme sa oveľa posunuli, Steaua tiež išla vyššie. Musíme sa jej postaviť, nech má hocijaké meno. Nebojíme sa, očakávali sme ťažkého súpera a takého sme aj dostali. Ukážeme, čo je v nás. Očakávam vynikajúci dvojzápas. Verím, že bude vyrovnaný a budeme dominovať. Máme kvalitné družstvo, môžu nás zaskočiť jedine tým, že budú agresívnejší než my." 

Ak Trenčania postúpia cez Bukurešťanov do ďalšej kvalifikačnej fázy o účasť v hlavnej súťaži najprestížnejšieho európskeho pohára, budú nasadení, keďže v tom prípade získajú koeficient vyradeného nasadeného protivníka. Na postupujúcich zo spomenutého tretieho predkola (28. a 29. júla., resp. 4. a 5. augusta) ešte čaká dvojzápas play-off (18. a 19. augusta, resp. 25. a 26. augusta). 

Reakcie z tábora AS Trenčín:

Martin Ševela (tréner AS Trenčín):
 "Pri žrebe si veľmi nenavyberáte, musíte všetko brať, ako príde. Myslím si, že Steaua je prijateľný súper, s ktorým sa môžeme popasovať o dobrý výsledok. Na druhej strane je rumunský futbal veľmi kvalitný, pred dvoma rokmi sme mali možnosť vzájomnej konfrontácie. V 3. predkole Európskej ligy sme hrali proti mužstvu Astra Giurgiu a po domácej prehre 1:3 sme remizovali v odvete u súpera 2:2 a nepostúpili do play-off. Našou úlohou je zodpovedne sa pripraviť na Steauu. Dôležité bude, aby sme v prvom domácom meraní síl neinkasovali, pohárová matematika je v tomto smere jasná. Určite nebudeme hrať na 0:0, pôjdeme za gólmi. V odvete nastúpime rovnako ako pred dvoma rokmi na Národnom štadióne v Bukurešti, ktorý je veľmi pekný. Percentuálne šance na postup nechcem konkretizovať, jedno je však isté: oni musia, my chceme." 

Igor Šemrinec (brankár AS Trenčín): "Viem, že Steaua je niekoľkonásobným šampiónom Rumunska. Je to najznámejší a najpopulárnejší tamojší klub. Určite majú kvalitné mužstvo, pred pár rokmi sme sa na nich boli pozrieť, keď hrali v Trnave. Boli vtedy technickí, aj teraz sa budú snažiť tvoriť. Žrebom som sa extra nezaoberal, chcel som tých Albáncov (Skënderbeu Korcë, pozn.). Nikto ich príliš nepozná, ale papierovo by boli asi najslabší. V podstate je to jedno, my to neovplyvníme. Musíme sa na nich nachystať, získať informácie a pokúsiť sa o postup." 

Peter Kleščík (obranca AS Trenčín): "Čaká na nás rumunský majster. Myslím si, že tamojšia liga je kvalitná, čiže proti nám bude stáť kvalitné mužstvo, ktoré už je ostrieľané v pohárovej Európe. V minulom ročníku hrali skupinovú fázu Európskej ligy, takže majú skúsenosti. Určite však ide o hrateľného súpera, je v našich silách, aby sme si to s ním rozdali a postúpili ďalej." 

Milan Rundič (obranca AS Trenčín): "Steaua je klub s veľkou históriou. Poznám ich dobre. Pôjde o náročného oponenta, ale môžeme ich zdolať." 

Matúš Bero (stredopoliar AS Trenčín): "Čo k tomu povedať. Dostali sme protivníka, s ktorým si musíme zmerať sily, nech má hocijaké meno. Nebojíme sa ich, očakávali sme ťažkého súpera, dostali sme ho. Ukážeme, čo je v nás. Proti Astre Giurgiu som jedinýkrát nastúpil v Európskej lige v základnej zostave. Odvtedy sme sa oveľa posunuli a Steaua tiež išla vyššie. Očakávam vynikajúci dvojzápas. Verím, že bude vyrovnaný a budeme dominovať. Máme kvalitné družstvo, môžu nás zaskočiť jedine tým, že budú agresívnejší než my."

Vizitka rumunského futbalového klubu FC Steaua Bukurešť, súpera AS Trenčín v druhom predkole Ligy majstrov 2015/2016:

Oficiálny názov:
 Fotbal Club Steaua Bucuresti 
Prezývky: "Ros-Albastrii" (červení a modrí), "Militarii" (armáda) 
Rok založenia: 1947 
Štadión: Arena Nationala (kapacita 55 634 miest) 
Majiteľ: George Becali 
Prezident: Valeriu Argaseala 
Tréner: Mirel Radoi 
Najväčšie úspechy: 26-násobný rumunský majster (rekord), 22-násobný víťaz Rumunského pohára (rekord), víťaz Rumunského ligového pohára zo sezóny 2014/2015, 6-násobný víťaz Rumunského superpohára (rekord), víťaz Európskeho pohára majstrov zo sezóny 1985/1986, finalista Európskeho pohára majstrov zo sezóny 1988/1989, víťaz Európskeho superpohára z roku 1986, finalista Interkontinentálneho pohára z roku 1986