Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3858)

 Hádzaná (43)

 Hokej (546)

 Rugby (10)

 Tenis (144)

 Volejbal (30)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Svindal bol v Lake Louise o stotinu rýchlejší ako Fill

29.11.2015 Aksel Lund Svindal v sobotu dosiahol 26. triumf v pretekoch Svetového pohára, prvý od decembra 2013. Skúsený Nór vynechal celý predchádzajúci súťažný ročník.

 

Nór Aksel Lund Svindal sa stal v kanadskom stredisku Lake Louise víťazom sobotňajšieho prvého zjazdu Svetového pohára alpských lyžiarov 2015/2016.

Tridsaťdvaročný rodák z Lorenskogu triumfoval časom 1:47,29 min o jednu stotinu sekundy pred Talianom Petrom Fillom, tretí skončil s odstupom 0,36 s Američan Travis Ganong. Víťaz celkového hodnotenia zjazdu v predchádzajúcej sezóne Nór Kjetil Jansrud skončil v sobotu v Lake Louise na 9. mieste.

Aksel Lund Svindal v sobotu dosiahol 26. triumf v pretekoch SP, prvý od decembra 2013. Skúsený Nór vynechal celý predchádzajúci súťažný ročník.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Lake Louise (Kan.):
Zjazd mužov (poradie po elitnej tridsiatke): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 1:47,29 min, 2. Peter Fill (Tal.) +0,01 s, 3. Travis Ganong (USA) +0,36, 4. Guillermo Fayed (Fr.) +0,53, 5. Carlo Janka (Švaj.) +0,57, 6. Max Franz (Rak.) +0,62

Vietor zrušil preteky kombinátorov aj skokanov na lyžiach

Skokanom na lyžiach v stredisku Ruka vo fínskom Kuusame absolútne neprialo počasie, ani jedna z dvoch plánovaných súťaží jednotlivcov na mostíku HS-142 v rámci Svetového pohára 2015/2016 sa totiž pre zlé poveternostné podmienky nedotiahla do úspešného konca.

Na piatok podvečer stanovené prvé preteky v Ruke organizátori pre silný vietor odložili a presunuli na sobotňajšie popoludnie so začiatkom o 14.30 h. Členovia rozhodcovskej komisie jury však museli zrušiť plánovanú jednokolovú verziu, dôvodom bol opäť silný vietor.

Následne sa mali podľa predsezónneho schváleného itinerára uskutočniť v Ruke druhé preteky, už s klasickým dvojkolovým formátom. Silný vietor až do rýchlosti 8 metrov za sekundu a voda na nájazdovej stope napokon spôsobili prerušenie pretekov v 1. kole a napokon aj definitívne zrušenie súťaže. Informoval server ORF. Zo 70 pretekárov v štartovej listine absolvovalo svoj pokus 43 skokanov na lyžiach, priebežne viedol Nemec Andreas Wank (129,5 m/111,9 b.).

O tom, aký bude osud týchto dvoch súťaží vo Fínsku a či príde alebo nepríde k zrušeniu bez náhrady, sa rozhodne neskôr. V nedeľu sa však už skákať nebude.

Dosiaľ jedinú súťaž jednotlivcov v tohtosezónnej edícii SP skokanov v nedeľu 22. novembra v nemeckom stredisku Klingenthal senzačne vyhral 21-ročný nórsky reprezentant Daniel-André Tande, druhý skončil Slovinec Peter Prevc, tretí bol obhajca krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v SP Severin Freund z Nemecka.

Seriál Svetového pohára v skokoch na lyžiach 2015/2016 pokračuje v nórskom olympijskom stredisku Lillehammer, počas nastávajúceho víkendu (5. - 6. 12.) sa na tamojšom mostíku HS-138 uskutočnia dve súťaže jednotlivcov.

Vo fínskom Kuusame pre silný vietor zrušili aj sobotňajšie preteky severských kombinátorov Rozhodcovská jury sa na zrušení podujatia v skokoch z mostíka HS-142 z dôvodu bezpečnosti pretekárov zhodla s ich trénermi. Medzinárodná lyžiarska federácia v tejto súvislosti uvažuje o náhrade na inom mieste v čase, keď už bude sezóna v plnom prúde. Informovali o tom servery ORF a FIS.