Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Svetový pohár v slalome v Jasnej.

09.06.2015 Slovenské stredisko Jasná v Nízkych Tatrách bude v dňoch 5.- 6. marca hostiť najlepšie svetové alpské lyžiarky v obrovskom slalome a slalome

 

V kalendári Svetového pohára v alpskom lyžovaní na nadchádzajúcu sezónu figuruje v ženskej časti 43 podujatí v 23 zimných strediskách. 

Najviac ich bude v slalome (10), nasledujú obrovský slalom a zjazd s 9 pretekmi, super G s ôsmimi, alpská kombinácia so štyrmi a napokon aj tri atraktívne paralelné obrovské slalomy vedené ako mestské preteky.


Definitívnu podobu kalendára schvália na jesennej konferencii

Z pohľadu Slovenska je potešiteľné, že do programu Svetového pohára sa po 29 rokoch dostalo aj domáce stredisko - Jasná v Nízkych Tatrách bude v dňoch 5.- 6. marca hostiť najlepšie svetové alpské lyžiarky v obrovskom slalome a slalome. Vyplýva to zo záverov jarnej kalendárovej konferencie FIS, ktorá sa počas víkendu skončila v bulharskej Varne a zaoberala sa aj finalizovaním kalendárov na nasledujúcu zimu. 

"Kalendár v tejto podobe by mal platiť na 99%. Jeho definitívna podoba sa bude schvaľovať na jesennej konferencii v prvý októbrový týždeň vo švajčiarskom Zürichu," informoval športový riaditeľ Úseku alpských disciplín SLA Radovan Cagala. 

V programe SP v ženskom slalome, kde by mala mať opäť vysoké ambície aj šiesta žena celkového hodnotenia uplynulej sezóny Veronika Velez-Zuzulová, figurujú tradičné strediská Levi, Aspen, Aare, Záhreb, Flachau či Maribor. Jasná by mala hostiť ôsme z desiatich pretekov, neskôr bude nasledovať už len švajčiarsky záver - v Lenzerheide a finále SP v St. Moritzi (16. - 20. 3. 2016). Novým strediskom v ženskom kalendári SP 2015/2016 bude švédsky Štokholm, miesto paralelného obrovského slalomu 1. marca 2016, ako aj talianske La Thuile, kde sú na 20.- 21. februára 2016 naplánované zjazd a super G. 


Väčší priestor pre alpskú kombináciu

Muži budú mať v kalendári SP 2015/2016 aj štyri podujatia na ázijskom snehu: v Naebe v Japonsku bude 13. a 14. februára 2016 obrovský slalom a slalom, v kórejskom Jeongseone o týždeň skôr zjazd a super G. Tieto preteky budú prípravnými v dejisku ZOH 2018 v Pjongčangu. Na mužov celkovo čaká 47 pretekov v 24 rezortoch. Najlepší slovenský zjazdár Adam Žampa sa môže tešiť až na 11 slalomov. 

Najbližšia sezóna Svetového pohára by mala priniesť aj väčší priestor pre alpskú kombináciu. V kalendári SP 2015/2016 figuruje až sedem kombinačných pretekov, štyri u žien a tri u mužov.