Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (23)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5193)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenský zápasník Jaloviar bol v Baku blízko medaily

18.06.2015 Jozef Jaloviar sa na I. európskych hrách v Baku pobil o bronz s Ukrajincom Valerijom Andrijcevom

 

Slovenský zápasník Jozef Jaloviar prehral v súboji o bronz vo voľnoštýliarskej kategórii do 97 kg na I. európskych hrách v Baku s Ukrajincom Valerijom Andrijcevom a obsadil konečné 5. miesto. Pre Jaloviara je to na medzinárodnom vrcholnom podujatí jeden z najlepších výsledkov. 

V Baku mal bilanciu dve víťazstvá a dve prehry. Lepší výsledok zo slovenských zápasníkov dosiahol v Azerbajdžane len István Lévai v grécko-rímskom štýle, ktorý bol bronzový. 

V repasáži odzápasil vyrovnaný duel

Jaloviar si po voľnom žrebe v prvom kole v osemfinále poradil so Švajčiarom Philippom Hutterom. Dvadsaťštyriročný člen Dunajplavby Bratislava mal v prvej perióde prevahu a vyhral ju 8:2. V druhej si už svoje vedenie ustrážil. 

Piaty muž z vlaňajších majstrovstiev sveta Elizbar Odikadze položil základ svojho štvrťfinálového úspechu proti Jaloviarovi v prvej perióde, ktorú vyhral 6:2. V druhej sa už nepodarilo bodovať žiadnemu voľnoštýliarovi. Keďže Odikadze postúpil do finále, Slovák pokračoval v súťaži v repasáži. V jej druhom kole odzápasil vyrovnaný duel s Litovcom Mindaugasom Rumbutisom a vyhral na technické body 5:2, vďaka čomu postúpil do súboja o bronz. 


Jaloviar je spokojný

V medailovom dueli mal prevahu ukrajinský voľnoštýliar. Jaloviar sa snažil, ale prevaha bola na súperovej strane. V prvej perióde bodoval Andrijcev dvakrát po vytlačení Slováka mimo vyznačené územie, ďalšie dva podobné body pridal aj v úvode druhej trojminútovky. Jaloviar potom zariskoval, čo skúsený Andrijcev využil a pridal ďalšie technické body. 

"Keď som videl vyžrebovanie, vedel som, že mojou povinnosťou je prejsť do zápasu o bronz. Pomohol mi postupom do finále Gruzínec. Dosiahol som najlepší výsledok medzi seniormi. Som spokojný, viem na čom musím ešte popracovať. Od bronzu som bol ďaleko. Na základe samotného zápasu i výsledku je vidieť, že tam veľa chýbalo. Ukrajinec je kvalitný zápasník, veď je strieborný z olympijských hier," skonštatoval Jozef Jaloviar. 

V hmotnosti do 74 kg prehral Michal Duba s Grékom Georgiosom Savvoulidisom 0:10 na technické body, keď ťahal za kratší koniec povrazu v oboch periódach. Savvoulidis potom prehral s Rusom Gedujevom a nepotiahol Slováka do opráv. 

Výsledky - I. európske hry v Baku: 

ZÁPASENIE 

Voľný štýl - muži: 
Do 74 kg: 

1. kolo: Georgios Savvoulidis (Gréc.) - Michal Duba (SR) 10:0 

Do 97 kg: 
1. kolo: 
Jozef Jaloviar (SR) - voľný žreb 
Osemfinále: Jozef Jaloviar (SR) - Philipp Hutter (Švaj.) 8:3 
Štvrťfinále: Elizbar Odikadze (Gruz.) - Jozef Jaloviar (SR) 6:2 
Repasáž - 2. kolo: Jozef Jaloviar (SR) - Mindaugas Rumbutis (Litva) 5:2 
O 3. miesto: Valerij Andrijcev (Ukr.) - Jozef Jaloviar (SR) 10:0