Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenský futbal zastúpia v európskych súťažiach štyri kluby

14.05.2015 Trojica medailistov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže má istotu účinkovania v pohárovej Európe. Do Európskej ligy pôjde aj štvrtý tím tabuľky Fortuna ligy.

 

Slovenský klubový futbal budú reprezentovať v nastávajúcom ročníku európskych súťaží 2015/2016 dovedna štyri mužstvá.

"Víťaz Fortuna ligy otvorí svoju púť v kvalifikácii Ligy majstrov, konkrétne v druhom predkole. V kvalifikácii Európskej ligy UEFA nás budú reprezentovať tri tímy, pričom všetky začnú už v prvom predkole tejto súťaže," uviedol v rozhovore pre portál fortunaliga.sk výkonný riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák.

Úradujúci držiteľ slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu AS Trenčín, ktorý je ako líder ligovej tabuľky aj najväčším adeptom na majstrovský titul v sezóne 2014/2015, má už istú účasť na európskej klubovej scéne v ročníku 2015/2016. 

Polemiky vo futbalovej verejnosti sa však viedli v tom, či v prípade prvenstva vo Fortuna lige účasť v Európskej lige UEFA neunikne FK Senica ako zdolanému finalistovi Slovnaft Cupu alebo bude mať nárok účinkovať v EL to mužstvo, ktoré obsadí v lige 4. miesto v celkovej klasifikácii.

Trojica medailistov najvyššej slovenskej súťaže má istotu účinkovania v pohárovej Európe. "Na základe triumfu AS Trenčín v Slovnaft Cupe a vzhľadom na to, že Trenčania sa už s určitosťou kvalifikujú do pohárovej Európy aj z ligovej súťaže, je situácia taká, že do Európskej ligy UEFA sa kvalifikuje v poradí štvrtý tím fortunaligovej tabuľky," zdôraznil Mertinyák.

V tomto smere ide o tohtosezónnu novinku, ktorá sa udiala na základe zmenených pravidiel Európskej ligy UEFA. "Ide o pravidlo, ktoré neriešia slovenské futbalové predpisy. Musíme rešpektovať pravidlá Európskej ligy UEFA. Tie vo všeobecných ustanoveniach čl. 3, bod 3.04, hovoria jasne, že v prípade, ak sa víťaz pohárovej súťaže kvalifikuje do európskych súťaží, postúpi do Európskej ligy najvyššie umiestnený tím v rámci najvyššej súťaže. Na základe pravidiel UEFA je to tak vo všetkých európskych krajinách," doplnil informácie výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.