Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (23)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5193)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenský boxer z chatrče si z Baku odnáša bronzovú medailu

26.06.2015 Mladému slovenskému boxerovi Viliamovi Tankóovi sa v semifinále nepodarilo prekonať talianskeho reprezentanta Vincenza Picardiho a z Baku si definitívne odnáša bronzový kov.

 Tankóa prekonal bronzový medailista z OH 2008

Dvadsaťročný pästiar (nar. 17. mája 1995) po osemfinálovom víťazstve nad Belgičanom Dodjim Kodjom Ayigahom (3:0) a štvrťfinálovom triumfe nad Narekom Abgarijanom z Arménska (2:1) prehral vo štvrtkovom semifinálovom súboji v kategórii do 52 kg s favorizovaným Talianom Vincenzom Picardim 0:3 na body (28:29, 28:29, 27:30). Slovensko má v azerbajdžanskej metropole v zbierke dovedna už sedem kovov (bilancia: 2 - 2 - 3).

V Kryštálovej hale v Baku bol bronzový medailista z OH 2008 v Pekingu Picardi v prvých dvoch kolách aktívnejší a viackrát zasiahol talentovaného Slováka. Vyšší z dua Tankó, ktorého vedie v klube KO Box Club Galanta profesionálny majster sveta v poloťažkej váhe Tomáš "Kid" Kovács, sa nevzdal a v záverečnej trojminútovke sa pokúsil o zvrat. Skúsený, o jedenásť rokov starší Picardi (nar. 20. októbra 1983), si však svoj bodový náskok napokon ustrážil, hoci arbitri ocenili snahu pästiara SR "aspoň" vyšším bodovým ohodnotením v 3. kole.

"Prvé kolo bolo vyrovnané. Vedeli sme, že to bude na remízu, rozhodcovia sa bohužiaľ priklonili na stranu Taliana. Aj druhé kolo bolo tesné, ale opäť ho vyhral Picardi, rozhodla možno aj boxerská medzinárodná politika. V treťom kole som prevalcoval súpera, bol som lepší, aktívnejší, viac som ho triafal. Zápas mohol byť v môj prospech. Nie som sklamaný. Prišiel som si po medailu, tú mám. Chcel som síce zlato, nevadí, mal som aj dnes na víťazstvo. Súper bol kvalitný, má bronz z olympiády či majstrovstiev sveta, bol dobre pripravený. Mal som šancu. Mojím cieľom sú olympijské hry a pevne verím, že medaila vyjde," uviedol Viliam Tankó.

"Som spokojný, je to obrovský úspech. Neboli sme ďaleko od finále. Možno som zaujatý tréner, ale podľa mňa mal Vili jednoznačne vyhrať tretie kolo a aj druhé. Bojoval proti skúsenému boxerovi a proti športovej diplomacii. Nemal za súpera len boxera, ale aj veľa ľudí, ktorí chceli postup Taliana," doplnil tréner Tomáš "Kid" Kovács.


O zlato zabojuje domáci reprezentant 

Kolumbijský ringový rozhodca Armando Carbonell Alvarado napokon zdvihol ruku nad hlavu držiteľovi bronzu z MS 2007 v Chicagu a dvojnásobnému bronzovému medailistovi z ME (Moskva 2010, Ankara 2011) Picardimu a Tankóovi sa sen o finále rozplynul. Napriek štvrtkovej prehre dosiahol životný úspech. Vlani bol Viliam Tankó tretí na majstrovstvách Európskej únie v Sofii, ale na I. európskych hrách v Baku sa zišla kvalitnejšia konkurencia. 

Picardiho súperom v boji o zlato bude domáci reprezentant Elvin Mamišzada, ktorý v úvodnom štvrtkovom semifinále kategórie do 52 kg zdolal Hamzu Toubu z Nemecka 3:0. V rámci boxerských súťaží sa o bronz nebojuje.