Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovensko nejde do kvalifikácie

15.05.2015 Po prehre Bieloruska má Slovensko v predstihu vstupenku na zimnú olympiádu v roku 2018 v kórejskom Pjongčangu.

 

Prehra Bieloruska vo štvrťfinále šampionátu v Česku znamená, že si Slovensko udržalo ôsme miesto v rebríčku IIHF a má tak istotu účasti na zimnej olympiáde v roku 2018.

Slovenská hokejová reprezentácia, ktorá obsadila na svetovom šampionáte v Česku 9. miesto, sa kvalifikovala na zimné olympijské hry 2018 do kórejského Pjongčangu.

Istotu účasti na vrchole štvorročného obdobia má osem najlepších tímov rebríčka IIHF plus domáca Kórejská republika. Keďže Bielorusko prehralo vo štvrťfinále majstrovstiev sveta v Prahe s Kanadou, nemôže predstihnúť v dlhodobom rebríčku IIHF momentálne ôsme Slovensko.

Na ZOH 2018 by sa Bielorusi dostali iba v prípade víťazstva nad Kanadou a následne jedného úspechu počas nadchádzajúceho pražského finálového víkendu.

Slováci už teraz vedia, že na ZOH 2018 budú ich súpermi v základnej B-skupine druhý a piaty tím rebríčka IIHF a najhorší z kvalifikantov. Turnaj v Pjongčangu sa bude hrať rovnakým systémom ako vlani v Soči a pred piatimi rokmi vo Vancouveri.

Každé mužstvo odohrá tri zápasy v základných skupinách, ich víťazi a najlepší tím z druhých miest sa dostanú priamo do štvrťfinále. Ďalších osem mužstiev bude hrať play-off o účasť v boji o semifinále.

Olympijská kvalifikácia sa začne už tento rok, prvé turnaje sú na programe od 5. do 8. novembra. Zasiahnu do nich tímy od 27. miesta rebríčka IIHF. Druhá fáza sa uskutoční od 11. do 14. februára 2016 a finálová tretia už aj za účasti mužstiev z 9. až 17. priečky renkingu IIHF sa bude hrať od 1. do 4. septembra 2016. Zimné olympijské hry v Pjongčangu sú na programe od 9. do 25. februára 2018.