Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (11)

 Basketbal (60)

 DUEL VICTORKY (2)

 Florbal (4)

 Futbal (5071)

 Hádzaná (49)

 Hokej (371)

 Rugby (10)

 Tenis (57)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenskí tenisti v Roland Garros

23.05.2015 Martin Kližan spojil svoje sily s Rakúšanom Dominicom Thiemom. Daniela Hantuchová sa prihlásila s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.

 

Vo štvorhre mužov a žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (24. mája - 7. júna) sa predstaví päť slovenských tenistov - jeden muž a štyri ženy.

Martin Kližan spojil svoje sily s Rakúšanom Dominicom Thiemom. Daniela Hantuchová sa prihlásila s Austrálčankou Samanthou Stosurovou. Karolína Schmiedlová sa dala dokopy s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou. Janette Husárová sa predstaví s Poľkou Paulou Kaniovou. Magdaléna Rybáriková sa dohodla s Rumunkou Alexandrou Dulgherovou. Žreb bude v nedeľu 24. mája. V oboch súťažiach bude hrať 57 tandemov priamo a 7 na základe voľnej karty. 

Špecifiká jednotlivých súťaží

Konzervatívne pravidlá rátania skóre v tenise, ktorými počnúc oficiálnym experimentom na newyorských US Open 1970 a naplno od sezóny 1979 prevratne otriaslo zavedenie tajbrejku, už dávno neplatia. Aj na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna) má väčšina súťaží svoje špecifiká tohto typu. Napospol slúžia na lepšiu odhadnuteľnosť dĺžky trvania jednotlivých zápasov najmä pre potreby plánovania programu dňa a televíznych prenosov.

V hlavných súťažiach dvojhry mužov a žien sa na antukovom vrchole sezóny pritom stále hrá tradične na tri, resp. dva získané sety s prípadným tajbrejkom v každom okrem rozhodujúceho (v ňom až do rozdielu dvoch gemov). 

V mixe aplikujú systém zvaný "no ad"

Vo štvorhre mužov i žien sa hrá na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska na dva získané sety s tajbrejkom v každom z nich vrátane rozhodujúceho, ale v miešanej štvorhre hranej takisto na dva získané sety privodí rýchle rozhodnutie tzv. zápasový tajbrejk (do 10 bodov - s minimálnym rozdielom dvoch) namiesto prípadného tretieho setu. Navyše, v mixe aplikujú systém zvaný "no ad", teda pri prvej zhode si prijímajúci určia diagonálu podania a hrá sa hneď o predmetný gem. 

Vo dvojhre chlapcov i dievčat budú hrať bez tajbrejku v rozhodujúcej časti, teda až do rozdielu dvoch gemov. Štvorhra chlapcov i dievčat má rovnaké pravidlá ako mix seniorov, teda najmä systém "no ad" a zápasový tajbrejk namiesto prípadného tretieho setu. 

Slovenskí tenisti s právom štartu vo štvorhre na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (24. mája - 7. júna): 

MUŽI: 
Martin Kližan, Philipp Oswald (Rak.) 

ŽENY: 
Daniela Hantuchová, Samantha Stosurová (SR/Aus.) 
Ysaline Bonaventurová, Karolína Schmiedlová (Belg./SR) 
Janette Husárová, Paula Kaniová (SR/Poľ.) 
Alexandra Dulgherová, Magdaléna Rybáriková (Rum./SR)