DUEL VICTORKY (1)

Slovenské hádzanárky remizovali s vicemajsterkami Európy

15.06.2015 Slovenky neukončili 20-ročné čakanie na účasť na svetovom šampionáte. Naopak, Španielky vďaka úspechu v oboch barážových dueloch nebudú chýbať medzi elitou.

Hádzanárky Slovenska nepostúpili na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku.

Po minulotýždňovej prehre 19:25 v Las Palmas de Gran Canaria nedokázali zverenky trénera Dušana Poloza zvíťaziť nad Španielkami ani v nedeľňajšej odvete II. fázy kvalifikácie (play-off) na MS 2015, ale v Šali uhrali s favorizovanými vicemajsterkami Európy cennú remízu 20:20 (9:12).

Slovenky tak neukončili 20-ročné čakanie na účasť na MS. Naopak, Španielky vďaka úspechu v oboch barážových dueloch nebudú chýbať medzi elitou.

I. polčas

Slovenky začali nádejne. Gubiková sa prezentovala dvoma úspešnými zákrokmi vrátane zneškodnením pokutového hodu Martínovej a na druhej strane Rebičová otvorila delovkou gólový účet duelu. To však bolo na dlhé chvíle zo strany slovenského tímu všetko.

Španielky v 6. minúte otočili skóre vo svoj prospech (2:1) a potom išli do vedenia 4:1. Takmer deväťminútové čakanie na druhý gól SR ukončila v 11. minúte z pokutového hodu Trehubová (2:4). Keď vzápätí opäť skórovali súperky, kouč Poloz si v 12. minúte zobral oddychový čas, ale aj ďalšia fáza patrila Španielkam.

Ich brankárka Navarrová "zavrela" bránku a jej spoluhráčky zveľadili svoj náskok na 10:4 v 23. minúte. Potom sa rozstrieľala Školková, ktorá troma gólmi prispela k zníženiu na 8:11 v 28. minúte. Trojgólový rozdiel zostal aj do prestávky, keď Jakubisovej presný zásah padol už po uplynutí hracieho času (9:12).

II. polčas

Po zmene strán ako prvé skórovali španielske hráčky, ale potom sa Školková, Súkenníková a dvakrát Jakubisová postarali o vyrovnanie na 13:13 v 41. minúte. V týchto fázach hry držala slovenské družstvo brankárka Gubiková, okrem ďalšej chytenej ´sedmičky´ pridala aj ďalšie úspešné zákroky.

Po oddychovom čase španielskeho kouča Dueňasa bola na konci päťgólovej šnúry Sloveniek Horňáková, ktorá zaistila druhýkrát vedenie v zápase pre domáce (14:13). Tie vyhrávali ešte 15:14 v 45. minúte, ale favoritky vzápätí troma presnými zásahmi opäť naklonili misky váh na svoju stranu (17:15).

Slovenské hráčky sa však nevzdávali. Striedajúca Michnová bola pri chuti, strelila tri góly za sebou a v 56. min bolo vyrovnané 19:19. Presilovku pri vylúčení Szarkovej zužitkovala v 57. min Penová, ale 13 sekúnd pred koncom Bíziková zariadila konečnú remízu 20:20.