Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenské hádzanárky v príprave zdolali Japonsko

02.06.2015 Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, do kabín išli tímy s remízou 14:14.

 

Hádzanárky Slovenska zvíťazili v prvom z dvoch tohtotýždňových medzištátnych priateľských stretnutí, keď si v Hlohovci poradili s Japonkami 28:23 (14:14). 

Zverenky trénera Dušana Poloza si v utorok 2. 6. od 17.30 h zmerajú v Luhačoviciach sily s reprezentantkami Česka. Oba duely sú pre Slovenky súčasťou prípravy na II. fázu kvalifikácie (play-off) o postup na majstrovstvá sveta 2015 v Dánsku, v ktorej si 7. v Las Palmas a 14. júna v Šali zmerajú sily so Španielkami.

I. polčas

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, po úvodnej desaťminútovke svietil na ukazovateli nerozhodný stav 5:5. Slovenky si ešte v závere prvej štvrťhodiny utvorili dvojgólový náskok. Na 8:6 upravila v 13. min Michnová. 

Po góle Dubajovej bolo 9:7, no následne prišli tri japonské presné zásahy a súperky otočili v 20. min na 10:9. Skóre sa aj potom prelievalo z jednej strany na druhú. Michnová z pokutového hodu poslala tesne pred prestávkou SR do vedenia 14:13, ale hostky stihli ešte odpovedať rovnakým spôsobom na druhej strane (14:14). 

II. polčas

Až do 37. min museli diváci čakať na prvý gól v japonskej sieti v druhom polčase. Postarala sa oň Trehubová, ktorá uspela z pokutového hodu. Vzápätí sa presadili krídelníčky Súkenníková s Jakubisovou a Czanik z postu pivotky otočila skóre v prospech SR - 18:17 v 42. min. 

V strednej časti druhého dejstva potrestali Slovenky vylúčenie hráčky súpera dvakrát a v 46. min mali k dobru trojgólový náskok (21:18). Dôležitým zákrokom pomohla brankárka Ž. Tóthová, keď chytila pokus A. Jokošimovej, ktorá sa predtým zo značky pokutového hodu päťkrát nemýlila. Horňákovej dve úspešné zakončenia zveľadili náskok Polozovho tímu na 24:19 v 54. min. Slovenky v zostávajúcom čase vedenie nepustili zo svojich rúk a napokon zvíťazili 28:23.