Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (29)

 Basketbal (48)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5195)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenské basketbalistky opäť prehrali, stále môžu postúpiť

21.06.2015 Ak chcú Slovenku postúpiť do štvrťfinále európskeho šampionátu, musia v pondelok poraziť Chorvátky a zároveň v Litva nesmie zdolať Srbsko.

 

Basketbalové reprezentantky Slovenska prehrali na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v Maďarsku už štvrtý zápas za sebou. 

Zverenky Maroša Kováčika podľahli v sobotňajšom stretnutí v nadstavbovej F-skupine v Györi favorizovaným Ruskám 61:75 (36:41), ktoré na konci tretej štvrtiny získali rozhodujúci 16-bodový náskok. 

Ak chce výber SR postúpiť do štvrťfinále šampionátu, v pondelok proti Chorvátsku (15.30 h) musí bezpodmienečne zvíťaziť akýmkoľvek rozdielom a zároveň v ten istý deň Litva nesmie zdolať Srbsko. 

V prvom polčase hrali Slovenky s favoritom vyrovnanú partiu. Viedli 15:11 v 6. min a naposledy v 17. min 34:32. Súperkám sa vyrovnali v doskakovaní aj úspešnosti streľby z hry. Paradoxne najväčšia strelecká opora tímu SR Kristi Toliverová v prvej polovici duelu ani raz neskórovala. 

Rusky odskočili v závere druhej štvrtiny na 5-bodový rozdiel, ktorý však po tretej časti hry narástol na rozhodujúcich 16 bodov (64:48). "Zborná" v poslednej desaťminútovke s prehľadom kontrolovala vývoj a dosiahla potrebné tretie víťazstvo do tabuľky F-skupiny, ktoré jej zaručilo postup do štvrťfinále.