Motocykle (10)

Rugby (5)

Volejbal (14)

Slovan viedol 2:0, ale prehral. Zápas okorenila bitka

24.02.2016 Hokejisti Slovana Bratislava vyhrávali v druhom štvrťfinálovom zápase Západnej konferencie KHL nad CSKA Moskva 2:0, ale prehrali po predĺžení.

Hráči Slovana Bratislava stále čakajú na prvý triumf v play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Po štyroch prehrách vo vyraďovacej časti sezóny 2012/2013 s Dinamom Moskva a nedeľňajšom neúspechu na ľade moskovského CSKA 0:2 nepochodili "belasí" v Ľadovom paláci športu Vsevoloda Bobrova ani v utorok, favoritovi podľahli 2:3 po predĺžení. Je to už šiesta prehra Slovana vo vyraďovacej fáze. Zverenci trénera Miloša Říhu prehrávajú s CSKA 0:2 na zápasy, štvrťfinálová séria sa hrá na štyri víťazstvá.

Bratislavský klub ani v utorok nepotvrdil tohtosezónnu pozitívnu bilanciu s CSKA, keď tohto súpera zdolal v oboch vzájomných dueloch základnej časti - na domácom ľade 3:2 po samostatných nájazdoch a v metropole Ruska triumfovali 2:0.

Tréner "belasých" Miloš Říha už mal k dispozícii aj Cama Barkera. Najproduktívnejší obranca základnej časti KHL v nedeľu nútene pauzoval pre jednozápasový dištanc od vedenia súťaže. Do útoku sa vrátil aj Marek Viedenský, ktorý nehral pre chorobu. V bránke Slovana bol od začiatku stretnutia Barry Brust.

V prvej tretine domáceho brankára Iľju Sorokina prekonal v závere presilovky Václav Nedorost, druhý gól hostí pridal v závere druhej čatsi obranca Tomáš Starosta. Barry Brust inkasoval v 45. minúte z hokejky Kirilla Petrova, puk z jeho hokejky prekĺzol gólmanovi hostí popod lapačku. O sedem minút neskôr vyrovnal Stéphane Da Costa a muselo sa predlžovať. V 63. minúte rozhodol o triumfe CSKA Antti Pihlström.

Tretí a štvrtý zápas tejto série sú na programe 25. a 27. februára. Ak ešte nebude známy postupujúci, prípadný piaty súboj sa bude hrať v Moskve 29. februára, šiesty v Bratislave 2. marca a rozhodujúci siedmy opäť v ruskej metropole 4. marca.

Kontinentálna hokejová liga - štvrťfinále play-off Západnej konferencie:
* stav série 2:0 (hrá sa na štyri víťazstvá)

CSKA Moskva - HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly:
13:20 - 0:1 V. Nedorost (L. Kašpar, C. Barker) - presilová hra
39:33 - 0:2 T. Starosta (T. Surový)
44:08 - 1:2 K. Petrov
51:23 - 2:2 S. Da Costa (I. Telegin, A. Radulov)
62:31 - 3:2 A. Pihlström (S. Andronov)

Vylúčenia:
00:04 Václav Nedorost - 2 min. (krosček)
00:04 Alexander Radulov - 2 min. (seknutie)
10:20 Andrej Svetlakov - 2 min. (hákovanie)
11:20 Grigorij Panarin - 2 min (zdržovanie puku - vyhodenie puku)
29:00 Ivan Švarný - 2 min. (držanie)
35:19 Tomáš Kundrátek - 2 min (zdržovanie puku - vyhodenie puku)
39:31 Rok Tičar - 2 min. (hrubosť)
39:31 Michail Naumenkov - 2 min. (hrubosť)
57:08 Pavol Skalický - 2 min. (hrubosť)
57:08 Pavol Skalický - 5 min. (bitka)
57:08 Grigorij Panin - 5 min. (bitka)

strely na bránku: 33:31, vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše: 58. Skalický (Slovan) a Panin (CSKA) obaja 5 min. za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bondar, Sidorenko - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 5073 divákov

Zostavy:
CSKA: Sorokin - Zajcev, Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin - Platt, Svetlakov, A. Radulov - Telegin, Muršak, Ľubimov - K. Petrov, Pihlström, Da Costa - Žarkov, Stoľarov, Andronov - Mamin
Slovan: Brust - Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Starosta, Sersen, V. Mihálik, Švarný - V. Nedorost, Viedenský, L. Kašpar - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, L. Nagy