Rugby (10)

Tenis (99)

Volejbal (6)

Slovan mal na lopate lídra KHL, ale rozhodli nájazdy

15.11.2015 V zostave Slovana Bratislava sa v sobotňajšom zápase KHL predstavil aj obranca Ľubomír Višňovský.

Hráči HC Slovan Bratislava v sobotnom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zdolali ruský tím CSKA Moskva 3:2 až po samostatných nájazdoch. Úvodný gól stretnutia na vypredanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu strelil takmer presne v polovici duelu Andrej Šťastný, ktorý vyťažil z práce kanadského zadáka Cama Barkera.

Svoj tohtosezónny debut v "belasom" drese absolvoval obranca Ľubomír Višňovský. Tridsaťdeväťročný veterán strávil na ľade 20:13 min a pripísal si asistenciu pri druhom zásahu Slovana v podaní slovinského legionára Roka Tičara. Armádnemu klubu v sobotu chýbala jeho najväčšia hviezda Alexander Radulov. Moskovčania však napriek tomu v úplnom závere vyrovnali vďaka dvom gólom Dmitrija Kugryševa. V nájazdovej lotérii uspeli Bratislavčania na úkor lídra Západnej konferencie KHL.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - sobota:

HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. A. Šťastný (Barker, Viedenský), 53. Tičar (L. Nagy, Ľ. Višňovský), rozh. sam. nájazd: Jeglič - 59. Kugryšev (Kiselevič, Muršak), 60. Kugryšev (Ľubimov)

Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše: Valach na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, A. Šťastný na 10 min za podrazenie - Mamin na 10 min za nebezpečný útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Alexej Anisimov, Sergejev - Sivov, Šeľanin (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust - Starosta, Ľ. Višňovský, Barker, Švarný, Valach, Sersen, L. Kozák - Jeglič, Tičar, L. Nagy - D. Skokan, V. Nedorost, L. Kašpar - A. Šťastný, T. Surový, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák
CSKA: Fasth - N. Zajcev, Kiselevič, D. Denisov, Ožiganov, Bondarev, A. Kutuzov, Pivcakin - Platt, Andronov, Mamin - Kugryšev, Muršak, Pihlström - Telegin, Ľubimov, V. Žarkov - I. Makarov, Juňkov, Kvartalnov - Kuzmenko

Medveščak Záhreb - Severstaľ Čerepovec 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Góly: 12. a 38. Smoleňák (pri prvom JURČINA), 21. Brulé, 30. Mäntylä - 11. Skorochodov, 58. Kagarlickij

Dinamo Minsk - Dinamo Moskva 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 56. Drozd - 8. D. Višnevskij, 59. Pestuško

Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Podoľsk 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly: 21. Piganovič, 24. Jegoršev, 38. Videll - 8. Horák

Avangard Omsk - Amur Chabarovsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Erat, 10. Michejev, 35. Sobotka

Barys Astana - Admiral Vladivostok 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Góly: 6. Savčenko, 43. Ellerby, 50. Chuďakov, 56. Krasnoslobodcev - 12. Podšenďalov, 33. Ugarov, 44. Gorškov
Ján Laco (Barys) odchytal celý zápas a kryl 36 striel.

Jugra Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 14. Varfolomejev, 39. Bortnikov - 36. Pavlovs

Avtomobilist Jekaterinburg - Jokerit Helsinki 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 21. Elo, 40. Golyšev, 58. A. Pankov - 24. Regin, 43. Pöysti, 55. Kozun, rozhodujúci sam. nájazd:Regin

Slovan mal na úvod presilovú hru, zostala však nevyužitá. Domáci boli aktívnejší, mnoho času na ľade trávil Višňovský. V 13. min si vybojovali druhú početnú výhodu, ale ani v nej neskórovali, aj keď quarterbackom prvej presilovkovej formácie bol práve Višňovský. Bodku za úvodným dejstvom dal hosťujúci krídelník Platt, ktorý vypálil nebezpečne, no nepresne. V prvej dvadsaťminútovke sa hralo svižne a bez častého prerušovania.

Na začiatku druhej tretiny čelili "belasí” oslabeniu o dvoch hokejistov, prežili ho bez inkasovaného gólu. Naopak, pri hre štyroch proti piatim sa k zakončeniu dostal Kašpar, lenže minul. V 25. minúte Bartovič delovkou vyskúšal pozornosť brankára CSKA Fastha. Bratislavčania sa dočkali o štyri minúty neskôr: po akcii obrancu Barkera dostal puk za Fasthov chrbát Šťastný - 1:0. Blízko k zdvojnásobeniu náskoku bol po zaváhaní moskovskej defenzívy Kašpar. Ku koncu prostredného dejstva letel Viedenského tvrdý projektil len tesne mimo.

V tretej tretine Slovan súpera zatlačil a párkrát nebol ďaleko od vsietenia druhého zásahu. S blížiacou sa poslednou sirénou už na konto obidvoch mužstiev pribúdali viac trestné minúty než príležitosti. V 53. minúte predsa len Bratislavčania pridali druhý gól. Strelecky sa v presilovej hre presadil slovinský legionár Tičar. Asistovali mu Nagy a muž, na ktorého sa v sobotu sústredilo najviac pozornosti - Višňovský - 2:0.

V 59. min však hostia znížili na rozdiel gólu zásluhou Kugryševa - 2:1. Ten istý hokejista osem sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia - 2:2To víťaza neurčilo, rozhodujúci samostatný nájazd premenil iný Slovinec v službách domácich Jeglič - 3:2.

Hlas

Miloš Říha (tréner Slovana): "Hrali sme výborne. Takticky sme prevýšili korčuliarsky vynikajúce mužstvo. Zaslúžili sme si tri body, ten záver sme mali zvládnuť."

Dmitrij Kvartaľnov (tréner CSKA): "Gratulujem Slovanu. S jedným bodom sme spokojní. Naša ofenzívna hra bola slabá, až na konci sme sa vzchopili."

Ľubomír Višňovský (obranca Slovana): "Som veľmi rád, že prišlo tak veľa divákov a mohol som si znova užiť tú atmosféru. Boli fantastickí. V poslednej tretine sme hrali na štyroch obrancov, preto som bol tak dlho na ľade. Hnevá ma, že v úplnom závere sme prišli o jasné víťazstvo, to by sa takému ostrieľanému mužstvu nemalo stávať. V tom čase sme boli na ľade najskúsenejší hráči."