Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slováci otočili z 0:3 na 4:3, ale s Američanmi prehrali

13.05.2015 Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka už nemali šancu postúpiť do štvrťfinále a v základnej B-skupine obsadia piate miesto a v celkovom účtovaní budú deviaty.

 

Slovenskí hokejisti vo svojom poslednom zápase na 79. majstrovstvách sveta prehrali s Američanmi 4:5 po predĺžení. 

V 21. vzájomnom súboji sa zrodil jedenásty triumf USA, deviaty súboj oboch súperov na svetovom šampionáte sa skončil piatym úspechom tímu USA. Najlepšími hráčmi boli Vladimír Dravecký a Anders Lee.

Stretnutie v ostravskej ČEZ aréne Slováci začali zle a J. Laco inkasoval z prvých štyroch striel dva góly z hokejok B. Smitha a S. Jonesa. V bránke ho potom nahradil J. Hudáček. 

Lee zvýšil v úvode druhej časti na 3:0, no Gáborík v presilovke odpovedal a po ňom obranca A. Jánošík skorigoval na rozdiel jedného gólu. Na 3:3 vyrovnal v 37. minúte Dravecký a vedúci gól vzápätí dal Bartovič. Na 4:4 upravil 52 sekúnd pred druhou sirénou Coyle. Tretie dejstvo po gólovo bohatom druhom neprinieslo zmenu skóre. V predĺžení rozhodol o triumfe Američanov mladík Eichel. 

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka už nemali šancu postúpiť do štvrťfinále a v základnej B-skupine obsadia piate miesto a v celkovom účtovaní budú deviaty. Slováci druhýkrát po sebe nepostúpili do štvrťfinále turnaja, deviati skončili aj pred rokom v Minsku. Na tejto priečke sú na MS tretíkrát v histórii, boli na nej tiež vo Fínsku 1997.

Slováci v predchádzajúcich stretnutiach po nájazdoch zdolali Dánsko, po predĺžení si poradili s Bieloruskom, otočili aj súboj proti Slovinsku, v stredu nevyužili vedenie 2:0 Nórom nakoniec podľahli 2:3, v sobotu nestrelili Fínom ani gól (0:3) a v súboji s Ruskom získali cenný bod (2:3 po predĺžení).

Američania v prvých troch zápasoch na turnaji nezaváhali, postupne zdolali Fínsko (5:1), Nórsko (2:1), Rusko (4:2) potom prišla prehra s Bieloruskom 2:5 a triumfy nad Dánskom (1:0) a Slovinskom (3:1).