Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (14)

 Basketbal (64)

 DUEL VICTORKY (2)

 Florbal (4)

 Futbal (5187)

 Hádzaná (53)

 Hokej (371)

 Rugby (11)

 Tenis (57)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slováci nečakane vyhrali štvorhru, v Rumunsku majú druhý bod

19.07.2015 Andrej Martin a Igor Zelenay zvíťazili nad favorizovanými domácimi špecialistami Florinom Mergeom a Horiom Tecauom 7:5, 6:3, 6:3.

 

Slovenskí tenisti Andrej Martin a Igor Zelenay zvíťazili v sobotňajšej štvorhre v rámci stretnutia Rumunsko - SR na antuke v Konstanci (17. - 19. júla) v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2015 reprezentačných družstiev mužov nad favorizovanými domácimi špecialistami Florinom Mergeom a Horiom Tecauom 7:5, 6:3, 6:3. 

Zavŕšili tým priebežný obrat z 0:1 na 2:1 pre hostí.

Cenný druhý bod

V piatok najprv Norbert Gombos prehral s Mariusom Copilom, potom Martin Kližan zdolal Adriana Ungura. Práve Kližan bude môcť v nedeľu od 12.00 h SELČ proti Copilovi v súboji jednotiek oboch výberov získať "postupový" bod pre tím pod vedením kapitána Miloslava Mečířa. Záver zaobstarajú singlové dvojky kádrov Ungur a Gombos. 

Víťaz súboja Rumunsko - Slovensko si 18. - 20. septembra zahrá v play-off o elitnú šestnástku Davis Cupu 2016, zdolaný bude naďalej účinkovať v I. skupine euroafrickej zóny v rámci týchto MS družstiev. 

"Je to fantastický pocit, sme veľmi šťastní. Nemali sme dnes čo stratiť, hrali sme uvoľnene a napokon sme urobili cenný druhý bod. Verím, že chalani to zajtra dokončia," povedal pre RTVS deblový špecialista Igor Zelenay. 


Viac šťastia ako rozumu

"Na začiatku to bolo nervózne z oboch strán. Základ nášho dobrého výkonu bol v kvalitnom podaní. Je to šport a rebríček nerozhoduje. Hrá sa vždy od 0:0 a ukázali sme, že máme dobrú formu. Trochu som chytil krízu v treťom sete, ale Igor ma výborne nahradil a bolo dobre. Vždy sa hrá lepšie, keď nie sme v úlohe favorita," uviedol Andrej Martin. 

Kapitán tímu SR Miloslav Mečíř dodal: "Mali sme aj viac šťastia ako rozumu v tomto zápase, ale to k tomu patrí. Tecau a Mergea sa nestačili preorientovať z wimbledonskej trávy na antuku a dlho nehrali spolu. Som však veľmi rád, že naši zahrali tak dobre. Výborne podávali a vhodne sa dopĺňali, čo sa o Rumunoch nedalo povedať. Pochvala pre našich hráčov za vynikajúci výkon, ktorý som ani ja sám nečakal. Je to veľmi cenné víťazstvo. Nie je však koniec, rozhodne sa v nedeľu a bude to ešte ťažké. Diváci budú svojich hnať dopredu. Kým nevyhráte poslednú loptu, netreba veľmi oslavovať." 

RUMUNSKO - SLOVENSKO 1:2 po sobotňajšej štvorhre 

Sobota - štvorhra: 
Florin Mergea, Horia Tecau - Andrej Martin, Igor Zelenay 5:7, 3:6, 3:6 za 2:05 h 

Piatkové dvojhry: 
Marius Copil - Norbert Gombos 7:6 (5), 6:7 (6), 6:4, 7:6 (10) za 3:49 h 
Adrian Ungur - Martin Kližan 4:6, 2:6, 0:6 za 1:33 h 

Zostávajúci program: 
Nedeľa - dvojhry (postupne od 12.00 h SELČ): 
Marius Copil - Martin Kližan 
Adrian Ungur - Norbert Gombos