Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (15)

 Basketbal (66)

 DUEL VICTORKY (2)

 Florbal (4)

 Futbal (5232)

 Hádzaná (53)

 Hokej (371)

 Rugby (11)

 Tenis (57)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Schmiedlovej sa darí, v Bukurešti postúpila do semifinále

18.07.2015 Karolína Schmiedlová hladko zvíťazila vo štvrťfinále turnaja nad Dankou Koviničovou z Čiernej Hory. Ak v semifinále uspeje, stane sa slovenskou ženskou jednotkou.

 

BUKUREŠŤ - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International na antuke v rumunskej Bukurešti.

V piatkovom večernom štvrťfinálovom súboji si nasadená sedmička Schmiedlová poradila s nenasadenou Dankou Koviničovou z Čiernej Hory hladko za 65 minút 6:2, 6:2.


Súperka robila priveľa chýb

Od stavu 1:2 v prvom sete Schmiedlová až do stavu 4:0 v druhom dejstve získala deväť gemov v rade. Potom síce súperke dovolila znížiť na 2:4, ale bolo to len chvíľková nepozornosť. Za stavu 5:2 dopodávala zápas "čistou hrou" do víťazného konca.

"Hrala som solídne, to, čo som potrebovala. Súperka robila možno priveľa chýb, viac ako som očakávala. Myslela som si, že budú dlhšie výmeny. Nechápem, ako ľahko som zvíťazila. Teším sa z toho, že som v ďalšom semifinále v kariére. Som so sebou spokojná," uviedla Karolína Schmiedlová pre agentúru SITA. 

Schmiedlová zaútočí na post jednotky

Súperkou Karolíny Schmiedlovej (60. v rebríčku WTA) v semifinále bude Slovinka Polona Hercogová. Slovenská hráčka už má istotu prémie 11 300 USD pred zdanením a 110 bodov do rebríčka WTA. Ak sa 20-ročnej Košičanke podarí postúpiť až do finále, stane sa slovenskou ženskou jednotkou len týždeň po Magdaléne Rybárikovej.

"Bude to ťažký zápas, ale opakujem, teším sa už aj z postupu do semifinále. Vlani som mala väčšie problémy s prechodom z trávy na antuku, prišla kríza, teraz ma povzbudil každý víťazný zápas. A že môžem byť slovenskou jednotkou? O tom ani neviem," dodala Karolína Schmiedlová. 

Schmiedlová sa v okamihu premenenia mečbalu vo štvrťfinále posunula na celkový 51. post, Rybáriková online figuruje na 48. priečke. Predtým sa na tomto internom poste už od 11. februára 2002 striedali iba Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková (druhá menovaná premiérovo bola líderkou Sloveniek 11. novembra 2008).


Môže sa priblížiť osobnému rekordu

Bilanciu vzájomných zápasov s rovesníčkou Koviničovou si Schmiedlová vylepšila na 3:2. V tomto roku sa zverenkyňa Milana Martinca prebojovala už štvrtýkrát medzi najlepšie štyri hráčky na podujatí hlavného okruhu WTA. Z aprílového podujatia na "harde" v Katoviciach má turnajový titul, ešte predtým na antuke v Riu de Janeiro bola vo finále.

Staršia zo sestier Schmiedlových sa tento týždeň môže prepracovať na 44. miesto rebríčka WTA, čím by o jeden stupienok zaostala za svojím osobným rekordom zo 4. mája 2015.