Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (11)

 Basketbal (48)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (4965)

 Hádzaná (33)

 Hokej (438)

 Rugby (7)

 Snooker (16)

 Tenis (123)

 Volejbal (2)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Schmiedlová v Ríme vypadla, Hantuchová zvíťazila vo štvorhre

13.05.2015 Spolu s austrálskou hráčkou Samanthou Stosurovou zdolala Daniela Hantuchová domáce tenistky a postúpila v Ríme do osemfinále štvorhry. Karolína Schmiedlová vypadla v prvom kole dvojhry.

 

 Slovenská lucky loserka z kvalifikácie Karolína Schmiedlová frustrujúcim spôsobom prehrala v utorňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Internazionali BNL d´Italia v Ríme (dotácia 2 183 600 USD, antuka) s jasne favorizovanou Češkou Luciou Šafářovou nasadenou ako dvanástou za 169 minút tesne 6:7 (6), 7:6 (3), 4:6.

Schmiedlová v úvodnom dejstve viedla 4:2 na gemy a neskôr mala dva setbaly za sebou na príjme v desiatej hre. V tajbrejku tejto časti neťažila z počiatočného relatívne sľubného náskoku 3:1.

V druhom sete síce pustila 28-ročnú 14. ženu hodnotenia Šafářovú z 3:0 a 5:3 na 5:5, ale tentoraz lepšie zvládla tajbrejkovú lotériu. V rozhodujúcom sete Slovenka prehrávala 0:1 s brejkom, mala však aj náskok 4:1. Odvtedy nezískala už ani gem.

Dvadsaťročná Košičanka Karolína Schmiedlová, aktuálne 46. vo svetovom rebríčku (nedávno si utvorila osobný rekord v podobe 43. pozície), sa teda napokon predsa len nechopila príležitosti, ktorú dostala prostredníctvom storna štartu Rusky Svetlany Kuznecovovej. Zverenkyňa Milana Martinca prehrala vo finálovom 2. kole kvalifikácie s Ruskou Jelenou Vesninovou. Odnáša si 21 bodov do hodnotenia (vrátane kvalifikácie) a prémiu 6020 eur brutto.

Staršia zo sestier Schmiedlových potrebovala v talianskej metropole prienik do štvrťfinále, ak chcela predstihnúť Dominiku Cibulkovú na poste národnej jednotky. Takúto šancu počas tohto týždňa ešte má Magdaléna Rybáriková. 

Daniela Hantuchová a Austrálčanka Samantha Stosurová zvíťazili v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry nad domácim párom Maria Elena Camerinová, Corinna Dentoniová 6:0, 6:4. Obe dvojice dostali voľnú kartu na štart v deblovej súťaži v talianskej metropole. Hantuchová a Stosurová budú v osemfinálovom 2. kole čeliť Američanke Bethanie Mattekovej-Sandsovej a Češke Lucii Šafářovej nasadeným ako piatym.