Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (13)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3748)

 Hádzaná (31)

 Hokej (515)

 Rugby (18)

 Tenis (27)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Saganovi tesne ušlo víťazstvo, rýchlejší bol Van Avermaet

18.07.2015 Trinásta etapa bola po troch dňoch pyrenejských galejí pre cyklistov oddychovejšou, ale rozhodne nie jednoduchou.

 

RODEZ - Belgičan Greg van Avermaet vyhral 13. etapu cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Muret do Rodez a merala 198,5 km.

V závere zdolal Petra Sagana, ktorý finišoval druhý už štvrtýkrát na tohtoročnej Tour. Cyklista Tinkoff-Saxo je naďalej držiteľom zeleného dresu vedúceho muža bodovacej súťaže. Tretí finišoval Jan Bakelants z Belgicka. V žltom drese zostal naďalej Chris Froome, s kolegami z tímu Sky neponechali ani v tranzitnej etape nič na náhodu.

Záver nebol pre klasických šprintérov

Piatok mal očakávaný scenár, v úniku od začiatku do posledných kilometrov bolo šesť jazdcov, rozhodovalo sa však v koncovke do mierneho kopca.

Trinásta etapa bola po troch dňoch pyrenejských galejí pre cyklistov oddychovejšou, ale rozhodne nie jednoduchou. Trasa z Muret do Rodez ponúkala viacero možností na úniky a záver s tromi horskými prémiami nižších kategórií a ďalšími menšími stúpaniami v posledných 67 km nebol určený pre klasických šprintérov.

Saganovi hrozil pád

Hneď po štarte unikla štvorica Alexandre Geniez (FDJ), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Cyril Gautier (Europcar) a Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo), ktorú neskôr dostihli Nathan Haas (Cannondale-Garmin) a Pierre-Luc Périchon (Bretagne).

Spomenutá šestica mala rýchlo štvorminútový náskok. Čelo pelotónu kontrolovali predovšetkým jazdci tímu Giant-Alpecin. Šprintéri boli v permanencii už na 92. kilometri v Laboutarie, kde sa bojovalo o body na rýchlostnej prémii. Špurt pelotónu vyhral André Greipel, Peter Sagan skončil o tri priečky za ním a virtuálne prenechal Nemcovi zelený dres. 

Jazdec Tinkoff-Saxo mal pri špurte menšiu kolíziu, keď sa dostal medzi dvojicu Greipel, Mark Cavendish a hrozil aj pád. Náskok vedúcej šestice sa znižoval len veľmi pomaly.

Tinkoff-Saxo sa snažil dotiahnuť Sagana

Iniciatívu prevzal v balíku tím Tinkoff-Saxo, ktorý sa snažil dotiahnuť dopredu Petra Sagana. V závere to skúšal individuálne Nathan Haas, ale zvyšná pätica ho postupne dorazila. Ešte 15 kilometrov pred cieľom mali utečenci náskok 1:15 minúty.

Následne to ešte samostatne skúsilo trio Gautier, Kelderman a Gendt, ich náskok postupne klesal. Peter Sagan išiel pozične veľmi dobre, držal si miesto v popredí pelotónu. Snaha trojice sa skončila 400 metrov pred cieľom, potom si to medzi sebou rozdali Van Avermaet so Saganom. Slovákovi opäť chýbalo málo k prvenstvu. 

Van Avermaet si v závere veril

"Bol to veľmi tesný záver. Posledné metre boli dlhé. Záverečné stúpanie bolo ťažké, ale veril som si v ňom. Musím poďakovať za pomoc tímu, ktorý ma dotiahol pod stúpanie. Keďže boli pred nami jazdci, museli sme začať finišovať veľmi skoro. Bolelo to poriadne. Víťazstvo pre mňa veľa znamená,"
 povedal v prvej televíznej reakcii Van Avermaet.

Z Petra Sagana je nekorunovaný kráľ druhých miest na Tour de France. Dvadsaťpäťročný Žilinčan finišoval už pätnástykrát tesne za víťazom. Majster SR dosiahol 25. pódiové umiestnenie v Top3 na Tour v kariére (4-15-6), celkovo sa pri štvrtom štarte na "Starej dáme" dostal 41.-krát do Top 10. Zatiaľ naposledy sa tešil z etapového triumfu 5. júla 2013 na trase z Montpellieru do Albi.

"Dnes som chcel bezpodmienečne vyhrať a získať ešte viac bodov do súťaže o zelený dres. Nemal som dostatok šťastia. Nezačal som skoro šprintovať. Moja chyba bola v tom, že som dlho čakal a ešte čakal a neskoro šiel do toho. Preto to nevyšlo. Bola to moja chyba. Poďakovať sa však musím celému tímu. Napriek ich pomoci som neurobil to, čo som chcel urobiť, čiže vyhrať etapu. Ide sa ďalej, ale to, že som dnes nevyhral, je veľká škoda. A len a len moja chyba," povedal v rozhovore pre web podujatia Peter Sagan.