Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (13)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3747)

 Hádzaná (31)

 Hokej (515)

 Rugby (18)

 Tenis (27)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan sám proti všetkým nič nezmôže, kamaráti ho nepustia

21.07.2015 Šéf Saganovho tímu Oleg Tiňkov obdivuje 25-ročného Slováka za jeho odhodlanie a výdrž v súboji o etapové víťazstvá, ktoré mu na TdF už dva roky odolávajú.

 

Stodruhý ročník cyklistickej Tour de France má za sebou 16 etáp a v desiatich z nich Peter Sagan útočil na etapové víťazstvo.

Nedočkal sa ho ani raz, ale v pondelok opäť predviedol veľký kus zo svojej cyklistickej výnimočnosti. Bojovník v zelenom tričku vedúceho jazdca bodovacej súťaže nezostal nič dlžný svojej povesti ani v 201 km dlhej etape s dojazdom v meste Gap. Už piatykrát finišoval druhý, tentoraz s polminútovým odstupom za víťazným Španielom Rubenom Plazom-Molinom, ktorý absolvoval záverečné kilometre v sóloúniku.

Sagan mal na vrchole jednotkového stúpania na Col de Manse (1268 m) 12 km pred cieľom minútový odstup za Plazom-Molinom. Nasledoval náročný zjazd do cieľa vo výške 745 m, kde Sagan ukázal svoje technické aj rýchlostné kvality, stiahol pol minúty, ale na reálny boj o prvenstvo to už nestačilo. Jeho partneri z úniku za ním v záverečných 10 km výrazne zaostali. A to mal Sagan v nohách náročné únikové kilometre aj z predchádzajúcich troch etáp, kde tiež útočil na víťazstvo.

"Sám proti všetkým nič nezmôžem," cituje Petra Sagana po 16. etape server Le Tour. Po piatom druhom mieste na trase TdF 2015 Sagan použil aj trochu irónie. "Zase som skončil druhý. Všetci cyklisti sú moji kamaráti, ale žiadny z nich ma nepustí samého do úniku. Je veľmi ťažké vyhrať po samostatnom úniku. V tom zjazde som bol rýchly, veril som si. Nemôžem však vyhrať, keď si všetci o mne myslia, že som najlepší. Nejde to. V úniku všetci predo mnou zatvorili dvere. Je to ťažké, ale ja chcem byť stále vpredu a víťaziť," zakončil Sagan, ktorému pred príchodom pelotónu do Álp patrí 26. miesto v celkovej klasifikácii.

Šéf Saganovho tímu Oleg Tiňkov obdivuje 25-ročného Slováka za jeho odhodlanie a výdrž v súboji o etapové víťazstvá, ktoré mu na TdF už dva roky odolávajú. !Som možno ešte viac smutný ako Peter. Neuveriteľne sa snaží, podľa mňa je najsilnejší muž na tejto Tour. Minimálne jedno víťazstvo by si určite zaslúžil," citoval Tiňkova server sports.fr.