Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (14)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5186)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan prišiel o víťazstvo, prvenstvo mu vzal Matthews

17.06.2015 Peter Sagan sa vďaka bonifikačným sekundám posunul z tretieho na druhé miesto celkovej klasifikácie a priblížil sa na jednu sekundu k lídrovi, Holanďanovi Tomovi Dumoulinovi.

 

Slovenský cyklista v službách tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan obsadil druhé miesto vo 4. etape pretekov Okolo Švajčiarska. V špurtérskej koncovke utorkovej kapitoly dlhej 193,2 km z Flimsu do Schwarzenbachu Sagan dlho viedol, ale v záverečných metroch ho predstihol Austrálčan Michael Matthews zo zoskupenia Orica GreenEdge. Tretí skončil Belgičan Greg van Avermaet z formácie BMC. 

Sagan sa vďaka bonifikačným sekundám za druhé miesto v jednej z rýchlostných prémií aj v cieli etapy posunul z tretieho na druhé miesto celkovej klasifikácie a časovo sa dostal na rovnakú úroveň s lídrom pretekov Holanďanom Tomom Dumoulinom (Giant-Alpecin). Tretia priečka patrí s odstupom 8 sekúnd Španielovi Danielovi Morenovi. Pôvodne Sagan figuroval 1 sekundu za Dumoulinom, ale neskôr sa ukázalo, že ho časovo dostihol. Holanďanovi patrí prvé miesto vďaka víťazstvu v úvodnom prológu. Sagan sa v utorok dostal na čelo bodovacej súťaže, ktorú ovládol aj vo všetkých štyroch predchádzajúcich vystúpeniach na Okolo Švajčiarska. 

"Dnes to bolo dosť náročné. Prvý kopec bol celkom v pohode, záverečný okruh bol však ťažší ako sme očakávali. Spolujazdci odviedli dobrú robotu. Záver som si pokazil sám, lebo som začal šprintovať veľmi skoro a Matthews ma potom prešpurtoval. Beriem to teda na seba, urobil som chybu, ale taký je šport. Uvidíme, čo prinesú ďalšie etapy," sprostredkoval hlas Petra Sagana v cieli 4. etapy jeho mediálny manažér Jozef Korbel. 

Matthewsovi vyšla taktika

"Bol to náročný súboj so silným Saganom v závere. Vyšla mi taktika, že som sa držal jeho zadného kolesa a potom som zaútočil," povedal Michael Matthews po svojom prvom etapovom triumfe na Tour de Suisse. 

V stredu čaká na cyklistov kráľovská horská etapa merajúca 237,3 km s dojazdom na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene známom z pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Záverečné stúpanie so štatútom špeciálnej kategórie má dĺžku 12 km a cieľ je vo výške 2669 m. 

Utorkové dianie na Okolo Švajčiarska prinieslo skorý únik piatich cyklistov - Belgičanov Stijna Devoldera, Thomasa de Gendta a Frederika Backaerta, Američana Alexa Howesa a Taliana Davideho Malacarneho. Na 30. km v Bad Ragaze mali náskok štyri minúty pred hlavným poľom. Vrchársku prémiu II. kategórie na 69. km vo Wildhaus (1089 m) vyhral De Gendt, hlavný balík vtedy zaostával o takmer tri minúty. 

Rozhodlo sa v hromadnom dojazde

Belgičan bol vpredu naďalej aktívny a neskôr ovládol ešte jeden horský dojazd na Bazenheide. Náskok skupinky sa postupne zmenšoval a pri prvom z troch prejazdov cieľovým priestorom vo Schwarzenbachu (134,8 km) bol už len polminútový. O pár kilometrov neskôr sa únik definitívne skončil. 

Sedemnásť kilometrov pred cieľom sa ostatným vzdialil Kazach v službách Astany Alexej Lucenko a vypracoval si polminútový náskok. Nebol rozhodujúci. Potom uniklo trio Marco Marcato (Tal.), Jan Bakelants (Belg.) a Sergio Luis Henao (Kol.), ale ani tí svoju snahu nedotiahli do úspešného konca a 2 km pred cieľom boli aj vďaka práci tímu Tinkoff-Saxo dostihnutí. 

Rozhodlo sa podľa predpokladov v hromadnom dojazde. Slovenský cyklista Peter Sagan si pol kilometra pred cieľom udržiaval výhodnú tretiu - štvrtú pozíciu a pred poslednou zákrutou zaútočil. V cieľovej rovinke ho napokon predstihol Austrálčan Matthews, ktorý mal v závere lepšie nohy. 

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Švajčiarska: 

4. etapa (Flims - Schwarzenbach, 193,2 km): 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 3. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing, 4. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin, 5. Jasper Stuyven (Belg.) Giant-Alpecin, 6. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša - všetci v rovnakom čase ako víťaz 

Poradie po 4. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 11:19:08 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +1 s, 3. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +9, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ.fr +16, 5. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +18, 6. Steve Morabito (Švaj.) +19 

Poradie v bodovacej súťaži: 1. Peter Sagan (SR) 25 bodov, 2. Tom Dumoulin (Hol.) 18, 3. Daniel Moreno (Šp.) 16.