Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (22)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2438)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Reakcie na žreb ME 2016 zo slovenského i zahraničného tábora

13.12.2015 Určite máme mužstvo, ktoré je schopné dostať sa ďalej z tejto skupiny, uviedol tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák.

 

Reakcie z tábora SR na sobotňajší žreb základných skupín futbalových majstrovstiev Európy 2016, ktorý v Kongresovom paláci v Paríži prisúdil Slovensku v B-skupine za súperov tímy Anglicka, Ruska a Walesu:

Ján Kozák (tréner slovenskej futbalovej reprezentácie): "Už skôr som povedal, že pri žrebe majstrovstiev Európy sú súperi iba silní a silnejší. Musíme rešpektovať silu Anglicka. Zvíťazilo vo všetkých kvalifikačných zápasoch, ako jediné mužstvo získalo plný počet 30 bodov. Anglický futbal sledujeme, je to veľká výzva, Veľmi sa teším na tento zápas. Z druhého koša som spokojný s Ruskom. Boli tam aj silnejší súperi. Rusi disponujú skúseným mužstvom s novým trénerom. Môžeme si to s nimi futbalovo rozdať. Čo sa týka Walesu, nechcel som ich. Videl som ich viackrát hrať, hrajú tímovo, so srdcom, s obrovským nasadením, majú osobnosti, ktoré vedia zápas rozhodnúť. Záleží však najmä na nás, ako budeme pripravení, súperov už nezmeníme, ale našu formu áno. Ani by som nepovedal, že som spokojný s poradím duelov, radšej by som hral s Anglickom ako Walesom. Prvý zápas býva opatrnejší na šampionáte. Určite máme mužstvo, ktoré je schopné dostať sa ďalej z tejto skupiny."

Peter Pekarík (obranca SR): "Spokojnosť so žrebom je minimálna, ocitli sme sa vo veľmi ťažkej skupine. Anglicko prešlo kvalifikáciou ako nôž maslom, neprehralo ani jeden zápas. Majú top mužstvo zložené z top hráčov a budú najväčším favoritom skupiny. Rusko disponuje skúseným tímom s obrovskou kvalitou, ktorú tvoria najmä futbalisti z domácich veľkoklubov. Keď majú svoj deň, vedia zdolať každého. Wales sa takisto ako my predstaví na šampionáte po prvý raz a bude mať rovnako veľkú motiváciu postúpiť ďalej. Možno je dobre, že turnaj začneme proti nemu, teda s relatívne slabším súperom, čo by nám mohlo pomôcť. Určite to bude zaujímavý prvý zápas a od výsledku v ňom sa bude odvíjať naša situácia v skupine. Šance sú vždy, kvalifikovali sme sa a treba mať za cieľ postúpiť ďalej. Cestovať tam a iba odohrať tri stretnutia by bolo alibistické."

Róbert Mak (útočník slovenskej futbalovej reprezentácie): "Je jasné, že každý náš súper je veľmi kvalitný. Pôjdeme od zápasu k zápasu, veľmi sa teším na všetky stretnutia. Keď budeme hrať tak, ako v kvalifikačných dueloch, všetko je možné. Som rád, že posledný zápas hráme práve s Anglickom. Máme silné mužstvo, čo sme dokázali v posledných mesiacoch, takže nemusíme sa báť nikoho." 

Norbert Gyömbér (obranca slovenskej futbalovej reprezentácie): "Dostali sme sa do vyrovnanej skupiny. Myslím si, že s každým súperom sa bude dať hrať. S Ruskom sme už hrali minulý rok a tam sa to aj potvrdilo. Treba sa pripraviť kvalitne a na turnaj do Francúzska cestovať za dobrými výsledkami." 

Marek Hamšík (stredopoliar slovenskej futbalovej reprezentácie): "Zloženie skupiny sa mi pozdáva, mohli sme dopadnúť aj horšie. Som rád, že s Anglickom sa stretneme až v poslednom zápase skupiny. Až v priebehu turnaja sa uvidí, či to bude naša výhoda alebo nevýhoda. Dôležitý bude vstup do šampionátu."

Reakcie z tábora súperov Slovákov na žreb ME 2016:

Ben Davies (obranca Walesu): "Anglicko, Slovensko a Rusko. Bude to neuveriteľné, tak sa ukážme!" 

Roy Hodgson (tréner Anglicka): "Chris Coleman si na lavičke Walesu počína veľmi dobre. Kohokoľvek by sme dostali zo štvrtého koša, bolo by to veľmi náročné. Wales je veľmi organizované mužstvo s tímovým duchom. Jeho hlavnú kostru tvoria špičkoví hráči - Ashley Williams, Aaron Ramsey a Gareth Bale. Rusko a Slovensko budú zaujímaví súperi. Do júna máme dostatok času, aby sme si všetkých protivníkov dobre zmapovali." 

Chris Coleman (tréner Walesu):
 "Máme Anglicko, bude to výborný zápas medzi dvoma skvelými tímami. Angličania mali fantastickú kvalifikáciu, triumfovali vo všetkých desiatich stretnutiach. Je to jedno z najlepších mužstiev. Slovensko už niekoľkokrát predviedlo veľmi dobré výsledky. Silné bude aj Rusko." 

Gareth Bale (krídelník Walesu): 
"Náročný výsledok žrebu, ale už sa neviem dočkať cesty do Francúzska. Postupne sa do toho pohrúžime."

Aaron Ramsey (stredopoliar Walesu): 
"Teraz už všetko pôsobí tak reálne, keď je dožrebované. Neviem sa dočkať súboja s Angličanmi." 

Alan Shearer (bývalý anglický reprezentant): 
"Anglicko oprávnene môže byť spokojné, ale vystríham sa konštatovať takéto čosi po žreboch majstrovstiev Európy či sveta!" 

Gary Lineker (bývalý anglický reprezentant): "B-skupina: Anglicko, Wales, Slovensko, Rusko. Nie je to úplne najvľúdnejšie, som mierne znepokojený." 

Leonid Sluckij (tréner Ruska): "Favoritom našej skupiny je Anglicko. Myslím si však, že všetky tímy majú šancu postúpiť ďalej. Som rád, že sa mi splnilo želanie. Z prvého koša som totiž chcel práve Anglicko. Na majstrovstvách Európy nebude slabé mužstvo. O Slovensku a Walese nemáme veľa informácií. Postupne budeme o nich zbierať informácie. Daj Bože, aby sa nám darilo." 

Vitalij Mutko (ruský minister športu a prezident tamojšieho futbalového zväzu): 
"Na majstrovstvách Európy niet ľahkých súperov. Naša skupina však nie je zlá. Konkurentov nepodceňujeme. Anglicko netreba špeciálne predstavovať, Wales je veľmi dobrý tím, Slovensko suverénne prešlo kvalifikáciou. Myslím si, že je v našich silách postúpiť zo skupiny."