Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (15)

 Basketbal (66)

 DUEL VICTORKY (2)

 Florbal (4)

 Futbal (5232)

 Hádzaná (53)

 Hokej (371)

 Rugby (11)

 Tenis (57)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Räikkönnen zostáva vo Ferrari, dohodol sa na ďalšej sezóne

20.08.2015 Tandem Vettel - Räikkönnen zostane pokope aj v budúcej sezóne Formuly 1, oznámil tím Ferrari.

 

Taliansky tím Formuly 1 Ferrari v stredu oznámil, že sa s fínskym jazdcom Kimim Räikkönenom dohodol na spolupráci aj na rok 2016. "Tandem Vettel - Räikkönnen zostáva aj v budúcej sezóne," uvádza sa v stanovisku tímu.

Adeptov bolo niekoľko

Rodák z mesta Espoo prišiel do Ferrari v roku 2007, keď zároveň vyhral aj titul majstra sveta. Pred sezónou 2010 musel uvoľniť miesto Fernandovi Alonsovi, ale vlani sa do Scuderie vrátil. Na Räikkönenovu pozíciu bolo niekoľko adeptov. Ako najvážnejší sa spomínal jeho krajan Valtteri Bottas z Williamsu.

"Čo môžem povedať? Byť schopným zostať vo Ferrari aj počas ďalšieho roka znamená pre mňa pokračovanie sna. Scuderia je mojou rodinou a ako som vždy hovoril, v tomto tíme chcem ukončiť kariéru. Som ešte viac odhodlaný ako kedykoľvek predtým a chcem vyjadriť vďaku ľuďom, ktorí mi dali túto šancu. Samozrejme, veľké ďakujem patrí aj všetkým fanúšikom Ferrari za ich podporu," cituje Räikkönena oficiálna stránka Ferrari.

Ferrari verí v stabilitu tímu

"Veríme, že predĺžením súčasného Kimiho kontraktu prinesieme do tímu stabilitu. To je našou filozofiou, zvážili sme aj vzájomný vzťah medzi našimi pilotmi, ktorý je na veľmi dobrej úrovni. Do Kimiho vkladáme veľkú dôveru a očakávam, že naša dôvera sa nám patrične vráti," dodal šéf Scuderie Maurizio Arrivabene.

Räikkönen napriek progresu v tíme neprežíva najvydarenejšiu sezónu. Jeho kolega Sebastian Vettel má na konte o 84 bodov viac a už sa mu podarilo vyhrať dvojo pretekov.

Najlepším výsledkom 35-ročného fínskeho jazdca je druhé miesto z aprílovej Veľkej ceny Bahrajnu. Zatiaľ posledné zo svojich dvadsiatich víťazstiev v efjednotke dosiahol svojský pretekár ešte počas pôsobenia v stajni Lotus, keď v roku 2013 triumfoval na otváracej VC Austrálie v Melbourne.

Informácie pochádzajú z portálov f1fanatic.co.uk, motorsport.com a oficiálnej stránky Ferrari.

Telo argentínskej legendy formuly 1 exhumovali

Telo argentínskeho automobilového pretekára, účastníka majstrovstiev sveta Formuly 1, v piatok exhumovali v snahe vyriešiť dva súdne spory o otcovstvo. Dvaja muži tvrdia, že sú synmi päťnásobného svetového šampióna, informovala tlačová agentúra Reuters.

Sudca Rodrigo Cataldo nariadil exhumáciu, ktorá sa uskutočnila na cintoríne v argentínskom meste Balcarce, kde sa Fangio narodil a zomrel, za prítomnosti predstaviteľov Nadácie Juana Manuela Fangia. Z telo odobrali vzorky DNA.

Bývalý automobilový pretekár Oscar Espinosa, ktorý krátky čas pôsobil vo Formule 3 a bol bežne známy v pretekárskych kruhoch ako "Cacho" Fangio a Ruben Vazquez podali osobitne žaloby o otcovstvo.Fangio, ktorý získal v 50. rokoch päťkrát titul šampióna, zomrel 17. júla 1995 vo veku 84 rokov. Nikdy sa neoženil a myslelo sa, že bol bezdetný. Vazquez (73 rokov) povedal reportérom, že mu nejde o peniaze.

"(Môj) spor o otcovstvo sa začal už dávno a musel som prekonať veľa blokád a prekážok... V mojej žiadosti nejde o ekonomické záujmy... Chcem iba získať priezvisko Fangio." Vazquez tvrdí, že jeho matka, ktorá zomrela v roku 2012 vo veku 103 rokov, podpísala za prítomnosti verejného notára doklad, v ktorom tvrdí, že otcom jej syna bol Fangio."Nie som v nijakom styku s príbuznými Fangia a pravdaže by som ich rád poznal," dodal.

Matka Espinosu, Andrea Berruetová, bola dlhoročnou priateľkou Fangia až do roku 1960 a údajne poskytla ako dôkaz Fangiovho otcovstva zväzok listov, ktoré jej napísal a v ktorých sa na syna vypytoval.