Rugby (5)

Volejbal (14)

Prešov gólom v závere prišiel o remízu s Portom

12.11.2015 Zverenci trénera Rastislava Trtíka sa v priebehu duelu ocitli v sededemgólovom manke, ale bojovným výkonom sa dotiahli na nerozhodný stav.

Už šiestu prehru v siedmom vystúpení v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2015/2016 utrpeli hádzanári Tatrana Prešov. V stredajšom stretnutí ťahali za kratší koniec s tímom Futebol Clube do Porto, ktorému podľahli tesne 24:25 (10:14) a neodplatili mu výprask 23:33 zo septembrového vstupu do najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka sa v priebehu duelu ocitli v sededemgólovom manke, ale bojovným výkonom sa dotiahli na nerozhodný stav. Na sklamanie divákov v Tatran handball aréne však napokon prišli o bod v záverečných sekundách, a tak naďalej uzatvárajú poradie v C-skupine. Úradujúci slovenský šampión zavíta v 8. kole bojov v skupine do bieloruského Brestu, kde 21. novembra od 16.00 h SEČ nastúpi proti miestnemu Meškovu.

Tatran Prešov (SR) - Futebol Clube do Porto (Portug.) 24:25 (10:14)

6. Prešov 7 1 0 6 170:202 2

Úvodná štvrťhodina priniesla vyrovnaný priebeh. Za stavu 6:7 z pohľadu Tatrana však Antl nepremenil pokutový hod a hostia ďalšími troma gólmi ušli na 10:6 v 20. min. O šesť minút neskôr zvýšil Amador Salina už na 13:7, potom prišli chvíle Prešovčanov, ktorých podržal brankár Čupryna a zásluhou Kopča, Peskova a L. Urbana sa dotiahli na 10:13. Posledné slovo v I. polčase mal Čech Kasal, ktorý stanovil jeho skóre na 14:10 pre portugalského šampióna.
V 38. min to vyzeralo z pohľadu Šarišanov už hrozivo (11:18), ale nasledujúca fáza patrila im.

Medzi troma žrďami čaroval Čupryna a počas presilovky dvoma gólmi Čípa do prázdnej bránky znížili na 16:19, vzápätí skóroval z pokutového hodu Antl (17:19). Skúsený krídelník svojimi úspešnými streleckými pokusmi aj ďalej živil nádej na obrat (18:20, 19:21). Prešov mal po góle Furlana v 52. min na dosah vyrovnanie (20:21), hostia však dvakrát skórovali a otupili nádeje živou vodou pokropených domácich. Dráma však vrcholila v závere. Tatran v poslednej minúte vyrovnal Furlanom na 24:24, ale Porto rozhodlo gólom Duarteho v posledných sekundách o svojom víťazstve.