Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (11)

 Basketbal (56)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (4912)

 Hádzaná (30)

 Hokej (491)

 Rugby (10)

 Tenis (99)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Obhajkyňa titulu Kvitová skončila, Wozniacka postúpila

05.07.2015 Grandslamové finalistky Wozniacka a Radwanská postúpili do 4. kola na Wimbledone. K nim sa pridala aj Muguruzová-Blancová, ktorá zdolala Nemku Angelique Kerberovú.

 

Srbská niekdajšia líderka renkingu Jelena Jankovičová sa postarala o to, že česká tenistka Petra Kvitová neobháji titul na medzinárodných otvorených majstrovstvách Anglicka. 

Tridsaťročná Belehradčanka, teraz až 30. v hodnotení, zvíťazila v sobotňajšom stretnutí 3. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (29. júna - 12. júla, celková dotácia 26,75 milióna libier, tráva) nad favoritkou presne za dve hodiny 3:6, 7:5, 6:4.

Jankovičová je prevalcovaná nadšením

Finalistka rovnako cenných newyorských US Open 2008 Jankovičová pritom mala manko 3:6, 1:3 a 15:40 pri svojom podaní, resp. 3:6, 2:4. Pri mečbale nachytala súperku returnom, Kvitová poslala bekhendovú odpoveď do siete. Tradične ofenzívne ladená Češka vynikla na "winnery" 24:13, zároveň však urobila viac nevynútených chýb - 21:11. Nič jej nebolo platné, že na jednotlivé loptičky bola mierne lepšia 85:84. Využila polovicu zo štyroch brejkbalov, postupujúca 3 z 8. 

"Som prevalcovaná nadšením, srdce mi bije ako splašené. Hra na tráve je pre mňa veľmi zložitá, neprichádza to samo od seba. Zápas na Centrálnom dvorci proti úradujúcej šampiónke - to bolo čosi neuveriteľné. Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo uspieť. Bez ohľadu na to, čo sa dialo či ako zle som hrala, stále som sa usilovala brať to loptičku za loptičkou a bojovať. Keď som napokon získala ten druhý set, uvedomovala som si, že musím pokračovať v takomto prístupe. S Petrou som prehrala v našom predchádzajúcom stretnutí v Ríme a vedela som, ako sa jej na tomto podujatí darí, šport však zvykne prinášať všeličo. Som hrdá, že sa mi podarilo zdolať ju. Dodáva mi to veľa sebavedomia pred druhým týždňom," citoval Jankovičovú web Tenisovej asociácie žien (WTA). 

Na tráve spolu ešte nebojovali

Jankovičová znížila v bilancii zo vzájomných duelov na 3:4 po minisérii dvoch tohtoročných nezdarov. V osemfinále, svojom piatom v britskej metropole, sa pokúsi prejsť cez 26-ročnú finalistku Wimbledonu 2012 Agnieszku Radwanskú (13.). Proti Poľke má nepriaznivé skóre 2:5, ale zdolala ju v dosiaľ poslednom súboji vlani na antuke v Ríme (dvakrát 6:4). Na tráve ešte spolu nebojovali. Jankovičová nikdy nebola ani len vo štvrťfinále v AELTC, na všetkých ďalších Majors si už zahrala minimálne semifinále. 

Dvadsaťpäťročná ľaváčka Kvitová sa na adrese SW19 Church Road v Londýne radovala okrem vlaňajška aj v sezóne 2011. Zverenkyňa Davida Kotyzu Kvitová síce vynechala minulotýždňové prípravné podujatie v Eastbourne pre chorobu, čo vyvolalo otázniky, ale v utorok prevalcovala Holanďanku Kiki Bertensovú za 35 minút 6:1, 6:0, vo štvrtok v 2. kole Japonku Kurumi Narovú za 58 minút 6:2, 6:0.

Kvitová počnúc parížskym Roland Garros šiesty raz prehrala na veľkej štvorke práve v 3. kole. Vo wimbledonskom štvrťfinále bude chýbať prvýkrát od roku 2009.


Wozniacka sa bude usilovať o svoje premiérové miestne štvrťfinále

Dánska tenistka Caroline Wozniacka a Poľka Agnieszka Radwanská, zhodne finalistky z úrovne veľkej štvorky, uspeli vo svojich sobotňajších stretnutiach 3. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne. Obe okrem uvedenej skutočnosti spájajú aj poľské korene a otec s dlhodobo dôležitým miestom v zázemí.

Dvadsaťštyriročná finalistka newyorských US Open 2009 a 2014 Wozniacka prekonala Talianku Camilu Giorgiovú za 72 minút dva razy 6:2. Urobila len tri nevynútené chyby, zdolaná 30 (vôbec si pritom neprospela 9 dvojchybami). 

Na "winnery" to pre Giorgiovú bolo 19:12. Už päťnásobná osemfinalistka tohto podujatia Wozniacka sa bude usilovať o svoje premiérové miestne štvrťfinále proti Španielke Garbine Muguruzovej-Blancovej v dueli dvoch úplne odlišných štýlov - odolnej defenzívy a nekompromisnej ofenzívy. 

Radwanská zdolala austrálsku univerzálku

Muguruzová-Blancová pri sobotňajšom prekonávaní Nemky Angelique Kerberovej 7:6 (12), 1:6, 6:2 nastrieľala 57 víťazných úderov (popri 43 zlyhaniach). Nad dánskou niekdajšou líderkou renkingu vedie 2:1, ale prehrala v dosiaľ poslednom vzájomnom súboji vlani v semifinále na tvrdom povrchu v Tokiu. 

Dvadsaťšesťročná finalistka medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka 2012 "Aga" Radwanská zdolala medzi najlepšími 32 austrálsku univerzálku Casey Dellacquovú za 63 minút 6:1, 6:4 aj cez manko 0:4 v druhom sete. Urobila o 25 chýb menej (7:32, "winnery" 11:18). Krakovčanka najbližšie bude hrať s 30-ročnou srbskou finalistkou newyorských US Open 2008 a bývalou jednotkou počítačového poradia Jelenou Jankovičovou (30.), nad ktorou vedie 5:2.