Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (14)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5186)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Nemeček porazil Lintnera, ostáva šéfom slovenského hokeja

26.06.2015 Igor Nemeček sa stal staronovým prezidentom Slovenského zväzu ľadového hokeja. V tajnej voľbe na kongrese získal o trinásť hlasov viac ako jeho protikandidát Richard Lintner.

 

V omnoho lepšej nálade a viditeľne uvoľnenejší predstúpil staronový prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček pred zástupcov médií. V tajnej voľbe na zväzovom kongrese totiž získal o trinásť hlasov viac ako jeho protikandidát Richard Lintner a obhájil post šéfa slovenského hokeja. 

V omnoho lepšej nálade a viditeľne uvoľnenejší predstúpil staronový prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček pred zástupcov médií. V tajnej voľbe na zväzovom kongrese totiž získal o trinásť hlasov viac ako jeho protikandidát Richard Lintner a obhájil post šéfa slovenského hokeja. 

Sklamaný Lintner praje víťazovi veľa síl

Sklamanie z výsledku voľby bolo na tvári neúspešného kandidáta Richarda Lintnera jasne čitateľné. Napokon to priznal aj verbálne v reakciách zástupcom médií. "Bol som totiž presvedčený, že sme kongresu dali jedinečnú a silnú ponuku, ktorá sa možno už nebude opakovať. Je to premárnená šanca. Predstavili sme veľmi jasný plán, ktorý bol tak atraktívny, že aj môj konkurent využil a využíva jeho veľkú časť a bude z neho čerpať aj ďalej. To je pre nás potvrdenie toho, že sme ponúkali správnu cestu,"zneli slová niekdajšieho reprezentačného obrancu, za ktorého sa v predvolebnom boji postavili nielen fanúšikovia, ale aj súčasné esá slovenského hokeja ako Zdeno Chára, Marián Hossa či Ľubomír Višňovský.

"Je to veľmi smutná správa, keď väčšina delegátov neprijala ponuku tímu s obrovskou podporou. Bola to v súčasnosti jedinečná šanca priniesť do slovenského hokeja nový impulz, dôveru a nový spôsob práce. Výsledok voľby rešpektujem a prajem víťazovi veľa síl. Rozdiel bol trinásť hlasov, čo je veľmi tesné. Matematicky je veľmi jednoduché vypočítať si, o aké hlasy išlo. Výsledok je však dobrou vizitkou našej roboty. Ďakujem všetkým ľuďom okolo za podporu. Veľmi si to vážim," pokračoval 37-ročný Trenčan. 

Po veľkom sklamaní nechcel Lintner hovoriť o budúcnosti a ďalších aktivitách. "Záleží mi na slovenskom hokeji, no teraz som plný emócií, preto nechcem hovoriť o tom, čo bude ďalej. Dostal som tvrdú ranu. Som však hrdý na to, čo sme dokázali. V súčasnosti vôbec neuvažujem nad nejakou spoluprácou s protistranou. Vidím veľmi nízku až žiadnu šancu na to, aby som sa nechal nahovoriť na bližšiu kooperáciu," dodal. 

Novým generálnym sekretárom bude Pukalovič

Nemeček tiež informoval aj o mene nástupcu Otta Sýkoru na poste generálneho sekretára SZĽH."Generálnym sekretárom zväzu sa od 1. júla stane Róbert Pukalovič." Päťdesiatštyriročný Pukalovič naposledy pôsobil ako tréner vo fínskom mužstve JHT Kalajoki, predtým viedol aj MHC Martin či Slovan Bratislava, v Leve Poprad i Slovane pracoval ako asistent. Ako hráč ukončil kariéru v roku 2004 v Nitre, na klubovej úrovni hral aj vo Zvolene, Slovane Bratislava, Trenčíne i vo Fínsku. Na reprezentačnej úrovni štartoval na MS 1997 a 1998. 

Jednou z prvých úloh výkonného výboru SZĽH na čele s prezidentom Nemečkom bude obsadenie uvoľneného postu trénera reprezentácie. Vladimír Vůjtek totiž po štyroch rokoch opustil túto pozíciu. "Bude to téma prvého zasadnutia výkonného výboru na budúci týždeň. Tam sa o tom začneme rozprávať. Nechcem nad tým zatiaľ špekulovať, musíme sa o tom s kolegami vo výkonnom výbore porozprávať. To isté platí aj o generálnom manažérovi národného mužstva," dodal Nemeček. 

Kongres SZĽH odmietol odňať komisiám právo hlasovať

Pred samotnou voľbou prezidenta delegáti kongresu SZĽH rozhodovali o návrhoch na zmenu stanov, podľa ktorého by nemohli hlasovať zástupcovia komisií SZĽH, čo však neprešlo. Potrebná bola dvojtretinová väčšina hlasov. Návrh predložili zástupcovia HK Nitra. 

"Pre nás je to principiálny problém, pretože členov komisií si vyberá vedenie SZĽH a podľa predpokladov je jasné, že budú voliť toho, kto ich zamestnáva," povedal nový riaditeľ klubu z Nitry Miroslav Kováčik. 

Potrebnú nadpolovičnú väčšinu hlasov získali menšie úpravy v súťažnom, disciplinárnom i prestupovom poriadku SZĽH. Po novom napríklad bude koniec prestupového obdobia totožný s dňom posledného kola základnej časti, najneskôr však 15. februára.