Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Majstrovský Trenčín môže v Lige majstrov naraziť na Celtic

22.05.2015 V prvom predkole Európskej ligy sa zo Slovenska predstavia MŠK Žilina, FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.

 

Slovensko už pozná všetkých štyroch svojich zástupcov v európskych klubových pohárových súťažiach v novej futbalovej sezóne 2015/2016. Čerstvý šampión Fortuna ligy AS Trenčín sa predstaví v Lige majstrov, Európsku ligu si zahrajú MŠK Žilina, FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.

Keďže Trenčania triumfovali tiež v Slovnaft Cupe, do EL sa pozrie aj štvrtý tím poradia I. ligy. Tým je aktuálne bratislavský Slovan, ktorý má pred piatou Senicou dve kolá pred koncom tejto sezóny nepreklenuteľný osembodový náskok.

Trenčín bude v druhom predkole nenasadeným tímom

Hráči majstrovského AS odštartujú svoju púť v LM v druhom predkole 14./15. a 21./22. júla. Zverenci trénera Martina Ševelu majú koeficient 4,250, takže v tejto fáze budú nenasadeným tímom. Najzvučnejším nasadeným mužstvom - a teda potenciálnym súperom Trenčanov - je víťaz škótskej Premiership Celtic Glasgow. Do úvahy prichádzajú i BATE Borisov (Bielorusko), Ludogorec Razgrad (Bulharsko), Dinamo Záhreb (Chorvátsko), NK Maribor (Slovinsko), Maccabi Tel Aviv (Izrael), Partizán Belehrad (Srbsko), Malmö FF (Švédsko), Garabag Agdam (Azerbajdžan), HJK Helsinki (Fínsko), Molde (Nórsko), Videoton Székesfehérvár (Maďarsko) či šampión dánskej alebo cyperskej najvyššej súťaže. O tých ešte nie je rozhodnuté, rovnako ako o nasadení či nenasadení niektorých účastníkov 2. predkola. V prípade postupu poputuje Trenčín do majstrovskej časti tretieho predkola, ktorého žreb sa uskutoční ešte pred tým, než budú známe výsledky predchádzajúcej fázy. Z tohto dôvodu si nenasadené kluby, ak vyradia nasadeného protivníka, pripíšu jeho koeficient.

Potenciálnym súperom je aj Viktoria Plzeň

Pokiaľ AS zdolá Celtic, BATE alebo Ludogorec, bude mať istotu nasadenia v 3. predkole. Keď budú Trenčania nenasadení, môže dôjsť k zaujímavej konfrontácii s držiteľom celkového prvenstva v najvyššej českej súťaži Viktoriou Plzeň. Ďalším potenciálnym súperom v tejto konštelácii je švajčiarsky majster FC Bazilej. Slovan (koeficient 9,250), Žilina (8,750) i Trnava (6,250) budú v prvom predkole Európskej ligy (2. a 9. júla) nasadení. "Belasí" aj "šošoni" majú túto istotu v prípade postupu tiež v nasledujúcej fáze, "andeli" by si museli počkať na výsledky ostatných tímov. Slovenskí zástupcovia v 1. predkole EL môžu naraziť napríklad na Ferencváros Budapešť, MTK Budapešť (obaja Maďarsko), Kajrat Almaty (Kazachstan, trénersky ho vedie Slovák Vladimír Weiss), FC Tiraspol (Moldavsko), Cork City (Írsko), FC Lahti (Fínsko), Floru Tallinn (Estónsko) či Skonto Riga (Lotyšsko).

Žreby prvých dvoch predkôl Ligy majstrov i Európskej ligy sa uskutočnia 22. júna.