Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (22)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2455)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Lacko cez Vatutina do semifinále s Marčenkom

14.11.2015 Lacko sa vlani delil o honor najúspešnejšieho Slováka v singli s Norbertom Gombosom, obaja vtedy prehrali práve vo štvrťfinále. Druhému menovanému sa to stalo aj teraz, hoci proti bieloruskému kvalifikantovi Jegorovi Gerasimovovi neinkasoval brejk.

 

Lukáš Lacko sa piaty raz v rade stal najlepším domácim tenistom na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC (dotácia 85 000 eur + hospitality, tvrdý povrch DecoColor v hale). 

Miestny šampión zo sezón 2011 a 2013 Lacko nasadený ako štvrtý zvíťazil v zápase piatkového štvrťfinále dvojhry nad 23-ročným ruským kvalifikantom Alexejom Vatutinom, 380. v renkingu, v ich premiérovom vzájomnom súboji bez vážnejších ťažkostí za 59 minút 6:2, 6:2. Odvrátil všetky tri brejkbaly, ktorým čelil, sám zužitkoval 4 z 8 takýchto možností. Nastrieľal 10 es a získal ohurujúcich 96 % fiftínov rozohraných svojím prvým podaním. 

Lacko sa vlani delil o honor najúspešnejšieho Slováka v singli s Norbertom Gombosom, obaja vtedy prehrali práve vo štvrťfinále. Druhému menovanému sa to stalo aj teraz, hoci proti bieloruskému kvalifikantovi Jegorovi Gerasimovovi neinkasoval brejk (6:7 /2/, 7:6 /12/, 6:7 /5/ za 151 minút). 

"Od začiatku som cítil, že som lepší hráč. Začal som síce opatrne a mohol som hrať riskantnejšie, ale mal som zápas pod kontrolou," skonštatoval Lacko pre TennisSlovakOpen.sk. 

Čerstvo 28-ročný Lacko, aktuálne 121. vo svetovom rebríčku, bude v sobotu o 14.00 h v semifinále v Aegon aréne hrať s ukrajinským rovesníkom Iľjom Marčenkom (86.) nasadeným ako druhým. Má proti nemu povzbudzujúce skóre 3:1 od triumfu 3:6, 6:4, 6:4 v júni na tráve v Nottinghame. Marčenka trénersky vedie Tibor Tóth, dávnejšie Lackov kouč. 

"Marčenko v ostatnom čase má dobrú formu. Bol trikrát v semifinále, jeden turnaj vyhral. Budem sa snažiť zdolať ho aj tretí raz. Je to veľký bojovník, má rád dlhé výmeny a zlepšil si servis," glosoval Lacko a priznal, že v semifinále skôr čakal Čecha Radka Štěpánka: "Poldruha setu bol Radek lepší hráč... Predpokladal som, že súboj Gombosa s Gerasimovom bude o pár loptách, aj sa to naplnilo. Žiaľ, Noro mal na konci smolu." 

Niekdajší 44. muž hodnotenia Lacko prehral vlani v osmičke na tomto turnaji s neskorším šampiónom, Nemcom Petrom Gojowczykom. Na medzinárodných otvorených majstrovstvách SR debutoval už v sezóne 2003, na svoj prvý zápasový úspech však čakal až do roku 2009. V semifinále Slovak Open je piaty raz. 

Piešťanský rodák Lacko bojuje na sklonku sezóny o prienik nad čiaru hlavnej singlovej súťaže januárových melbournských grandslamových Australian Open. V okamihu premenenia mečbalu sa v online prepočte posunul na 111. miesto, potrebuje približe 100. - 105. post. Na nasledujúci týždeň je rovnako ako Gombos prihlásený do Brescie. 

Dvojhra - štvrťfinále: 
Lukáš Lacko (SR-4) - Alexej Vatutin (Rus.) 6:2, 6:2 za 59 minút