Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (11)

 Basketbal (48)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (4965)

 Hádzaná (33)

 Hokej (438)

 Rugby (7)

 Snooker (16)

 Tenis (123)

 Volejbal (2)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Košice získali titul Európske mesto športu

09.06.2015 Mesto chce investovať viac peňazí ako doposiaľ aj do infraštruktúry, opraviť školské športoviská a areály, vystavať nové, moderné športové zariadenia.

 

Ako prvé mesto na Slovensku získali Košice titul Európske mesto športu 2016. Po posúdení, kontrolnom a hodnotiacom monitoringu priznala titul medzinárodná komisia ACES Europe. Výsledok oficiálneho rozhodnutia z Bruselu primátorovi Richardovi Rašimu písomne oznámil prezident ACES Europe Gian Francesco Lupatelli. V pondelok o tom informoval košický primátor Raši na krátkom brífingu. 


Titul prinesie Košičanom aj ekonomický efekt

Košice aj cez titul Európske mesto športu 2016 majú za cieľ prilákať k športovaniu čo najviac obyvateľov všetkých generácií, ale aj návštevníkov. Zaujímavými aktivitami chce mesto osloviť aj ľudí, ktorí doteraz nešportovali. Ako informoval primátor, nebude zabúdať ani na sociálne odkázaných, hendikepovaných a seniorov. 

"Už pri ohlásení kandidatúry začalo mesto dostávať ponuky od zväzov a medzinárodných asociácií na organizáciu športových podujatí, čo prinesie Košičanom nielen športový zážitok, motiváciu mládeže k cieľavedomej športovej aktivite, ale aj ekonomický efekt," povedal Raši. 


Každý rok chcú postaviť jedno veľké športové zariadenie

Mesto chce investovať viac peňazí ako dosiaľ aj do infraštruktúry, opraviť školské športoviská a areály, vystavať nové, moderné športové zariadenia. Raši uviedol, že mesto má novú Koncepciu rozvoja športu na roky 2015 - 2020. 

"Každý rok máme v pláne postaviť minimálne jedno veľké športové zariadenie," povedal Raši. Uviedol napríklad letné kúpalisko a plaváreň ČH, modernú futbalovú arénu, národné tenisové centrum, športové centrum pre hendikepovaných, šesť atletických oválov, exteriérové fitnescentrá, vodný kanál, multifunkčnú halu či desiatky kilometrov cyklistických trás.