Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Kopitar obvinil rozhodcov, pomohli Slovákom k víťazstvu

06.05.2015 Kouč slovinskej hokejovej reprezentácie Matjaž Kopitar videl v utorok päť chýb rozhodcov za šesť minút.

 

Tréner Slovincov Matjaž Kopitar (49) síce uznal, že Slováci zlepšeným záverom zaslúžene zdolali jeho mužstvo v utorkovom súboji B-skupiny na MS v hokeji v Ostrave (3:1), ale ťažké srdce na rozhodcov mu zostalo aj po ochladnutí emócií na druhý deň ráno. 

Zaúradovala vyššia moc, hovorí Kopitar

Už na tlačovej konferencii po zápase naznačoval zástupcom médií, nech si spravia sami úsudok z toho, čo videli, ale rozhodcov hodnotiť nebude. Neskôr sa v slovinských médiách objavili informácie o jeho sklamaní z výkonu arbitrov v tretej tretine a napokon pre denník Pravda nepriamo priznal, čo ho tak rozhodilo.

"Na to, čo sa stalo medzi 44. a 50. minútou zápasu, by sa mal pozrieť niekto kompetentný. Napočítal som päť verdiktov, ktoré boli proti nám a všetky kľúčové," vrátil sa k dôležitým momentom tretej tretiny Kopitar starší, keď postupne museli na trestnú lavicu traja jeho zverenci a ani jeden slovenský hokejista. 

"Dovolím si povedať, že arbitri nás zastavili na ceste za víťazstvom. Dovtedy sme hrali naozaj dobre. Súpera sme nepustili do veľkého tlaku a je zrejmé, že ak by nezaúradovala vyššia moc, Slováci by znervózneli. A to by bola šanca pre nás na druhý či tretí gól," dodal tréner Slovincov. 


Slovinci zatiaľ nezískali žiadny bod

Kopitar zároveň dodal, že už nemá význam sa tým zaoberať, ale pozerať sa dopredu, lebo Slovinci zatiaľ v tabuľke B-skupiny nemajú na konte ani jeden bod a spoločne s Nórmi im patria posledné dve priečky. 

Na otázku, či považuje víťazstvo Slovenska za zaslúžené, odpovedal: "Vyhrali, nemá zmysel nad tým špekulovať. Ja proti nim nemôžem povedať jediné krivé slovo, celý zápas bojovali a dreli, len aby vyhrali. Nechcem sa tiež vyhovárať iba na rozhodcov, ale v tomto zápase zohrali významnú rolu."