Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (28)

 Basketbal (86)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3923)

 Hádzaná (49)

 Hokej (539)

 Rugby (10)

 Tenis (141)

 Volejbal (34)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Jarábek nezvládol veľký tlak, na trnavskej lavičke skončil

29.08.2015 Juraj Jarábek je v krátkom čase tretí kormidelník, ktorý predčasne skončil v niektorom z účastníkov Fortuna ligy 2015/2016.

 

To, čo sa už dlhšie spomínalo v súvislosti s trénerským postom futbalistov FC Spartak Trnava, sa stalo realitou. 

Na poste kormidelníka A-mužstva účastníka Fortuna ligy skončil Juraj Jarábek. Päťdesiatdvaročný kouč, ktorého odstúpenie žiadali aj fanúšikovia "andelov" oznámil svoju abdikáciu v piatok ráno majiteľovi klubu Vladimírovi Poórovi. Ten Jarábkovu rezignáciu prijal.

Zlé prostredie na prácu

"Môžem to potvrdiť, po ich dnešnom stretnutí už nie je Juraj Jarábek trénerom nášho klubu," cituje stránka spartak.sk PR manažéra trnavského klubu Mareka Ondrejku. 

Jarábek viedol Trnavčanov vyše dva roky, v prvej sezóne doviedol svojich zverencov k 3. a v ďalšej k 4. miestu. "Po dôkladnom zvažovaní som sa rozhodol k tomuto kroku. V poslednom období bol na moju osobu vyvíjaný veľký tlak. V takomto prostredí sa pracuje každému veľmi ťažko, rovnako aj mne. Myslím si, že mojím odchodom sa môže uvoľniť napätá atmosféra," povedal Juraj Jarábek, ktorý svojmu nástupcovi zanecháva tím na 9. priečke tabuľky najvyššej slovenskej súťaže so ziskom 5 bodov zo 6 zápasov. Poslednýkrát sedel na lavičke v neúspešnej utorkovej dohrávke 6. kola na pôde bratislavského Slovana (0:2). 


Ďalší tréneri ostali

Ďalší členovia trénerského štábu Spartaka na čele s Branislavom Mrázom zostávajú pri mužstve minimálne na nedeľňajší duel proti MŠK Žilina. Trojica Mráz, Ivanka a Praj viedla už aj piatkový tréning v Modranke. 

Juraj Jarábek je v krátkom čase tretí kormidelník, ktorý predčasne skončil v niektorom z účastníkov Fortuna ligy 2015/2016. Pred ním sa museli porúčať Dušan Tittel v Slovane Bratislava a Milko Gjurovski v FC ViOn Zlaté Moravce. 

V médiách nedávno v súvislosti s možným Jarábkovým nástupcom rezonovalo meno českého trénera Jakuba Dovalila.