Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Graňák prišiel o céčko

28.04.2015 Skúsený obranca do prípravy pred MS vstupoval skromne, nemal veľké plány. Nevedel totiž odhadnúť, ako sa mu bude dariť po neštandardnej sezóne.

 

V súčasnosti najskúsenejší člen kádra slovenskej hokejovej reprezentácie pred svetovým šampionátom v Česku je obranca Dominik Graňák, ktorý má na svojom konte už 143 štartov v národnom mužstve. Na stále iba 31-ročného beka čakajú v Prahe a Ostrave už desiate majstrovstvá sveta, debutoval v roku 2004 práve v spomenutých českých mestách. 

Graňák dlhodobo patrí medzi defenzívne opory výberu SR a inak by to nemalo byť ani tentokrát. V úvode aprílovej prípravy mal na drese dokonca kapitánske "céčko", ktoré pre tento šampionát prenechal Tomášovi Kopeckému - a sám bude jeho asistentom. 

Nebolo cítiť stres o miestenky

Skúsený obranca do prípravy pred MS vstupoval skromne, nemal veľké plány. Nevedel totiž odhadnúť, ako sa mu bude dariť po neštandardnej sezóne. S letnou prípravou totiž vinou zdravotných problémov začal Graňák podstatne neskôr ako v minulosti. Do súťažného diania sa zapojil až v novembri a vo švédskom Linköpingu či švajčiarskom Fribourgu neodohral dostatok duelov na to, aby mohol hovoriť o plnohodnotnej klubovej sezóne. 

"Som veľmi rád, že som odohral teraz v apríli sedem stretnutí, veľmi mi pomohli. Stretávali sme sa s rôznymi štýlmi a hrali sme na veľkej či menšej ploche. Bolo to celkom zaujímavé. Výkony sme síce nemali príliš vyrovnané, mali sme veľmi dobré momenty aj slabé časti. Stále je to však len príprava. Z mojich skúseností z minulosti viem, že niekedy príprava nebola celkom ideálna a majstrovstvá sveta vyšli výborne, ale aj naopak. Teraz sa končí jedna etapa, tá možno menej dôležitá, ale prínosná. Začne sa to, prečo sme všetci štyri alebo päť týždňov trénovali. V kabíne počas prípravy nebolo cítiť nejaký stres z boja o miestenky. Každý si však uvedomoval, o čo išlo. Áno, teraz všetko smeruje k MS, budú sa hľadať zloženia formácií, ako by mali hrať aspoň v úvode šampionátu. V príprave sme hrali stále inak, tréneri skúšali rôzne variácie. Už to bude iné, osem zápasov bolo dostatočne veľa na to, aby sme prišli na naše nedostatky. Máme približne týždeň na to, aby sme na nich popracovali," dodal dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára