Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (13)

 Basketbal (54)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3747)

 Hádzaná (31)

 Hokej (515)

 Rugby (18)

 Tenis (27)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Florbalistky dostali vo štvrťfinále 15 gólov od Švédska

11.12.2015 Už prienik medzi najlepšiu osmičku je pre tím SR historickým úspechom.

 

Slovenské florbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom zápase štvrťfinále majstrovstiev sveta vo fínskom Tampere s jasne favorizovanými obhajkyňami titulu Švédkami vysoko 1:15.

Napokon jediný gól zvereniek Jaroslava Marksa strelila v 37. min za stavu 0:9 Kristína Hudáková. Už prienik medzi najlepšiu osmičku je pre tím SR historickým úspechom.

Doteraz bola maximom na MS konečná 9. priečka spred dvoch rokov v Česku. Slovenky ešte pred sebou majú dva zápasy v skupine o 5. - 8. pozíciu. V tejto sekcii začnú v piatok o 12.00 h SEČ proti Lotyškám, sú v nej aj Nemky a Poľky. Na Švédky čakajú Švajčiarky, v druhom semifinále sú Fínky a Češky.

Švédsko - Slovensko 15:1 (5:0, 5:1, 5:0) 1. T. Karlssonová (Wickströmová), 3. Anderssonová (T. Karlssonová), 6. Mládenková (vlastný), 10. Helinová (Staalhultová), 12. Staalhultová (Wijková), 24. Wickströmová (Lundströmová), 30. Wijková (Tschöpová), 34. Jakobssonová, 36. Staalhultová (Bjuhrová), 37. Helinová (Staalhultová), 44. Jakobssonová (Andréasonová), 54. Andréasonová (Scheerová), 54. T. Karlssonová (Wibronová), 58. Helinová, 58. Staalhultová (Helinová) - 37. K. Hudáková (P. Hudáková)

Zostava SR: Mládenková (Krištofová) - Z. Šponiarová, Klapitová, Ďuríková, Bobotová, Malichová, Turčáková, Gáliková - Košturiaková, Ferenčíková, M. Šponiarová - K. Hudáková, Janegová, P. Hudáková - Ješšová, Sádecká, Trošková - Šidlová, Boľová

Hlasy (zdroj: szfb.sk):

Jaroslav Marks (tréner Slovenska): "Začali sme nervózne a hneď z prvého útoku sme inkasovali gól, čo dievčatá ešte viac zneistilo. S pribúdajúcim časom sme si zvykli na švédsky štýl hry a náš výkon sa začal zlepšovať. Predviedli sme dobrú hru, no dopustili sme sa viacerých chýb, ktoré súperky nekompromisne potrestali. S našou hrou a aktivitou som spokojný, možno sme však mali streliť aspoň o dva góly viac."

Kristína Hudáková (najlepšia hráčka Slovenska): "Zápas bol veľmi náročný. Mrzí nás niekoľko nevyužitých príležitostí, ktoré by trochu skrášlili konečný výsledok. Švédky sú však oveľa lepšie ako my."


Góly: