Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (41)

 Basketbal (96)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (5205)

 Hádzaná (41)

 Hokej (453)

 Rugby (7)

 Snooker (16)

 Tenis (188)

 Volejbal (28)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Federer pri hre o osemfinále Roland Garros nestratil ani set

30.05.2015 Ako druhý nasadený v turnaji zvíťazil Roger Federer v 3. kole dvojhry mužov na Roland Garros nad Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny.

 

Švajčiarsky tenista Roger Federer nasadený ako druhý zvíťazil v piatkovom zápase 3. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži nad Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny 6:4, 6:3, 6:2.

Džumhur pred zápasom pociťoval nadšenie

Víťaz bol na Dvorci Philippa Chatriera efektívny pri využívaní brejkových príležitostí. Z ôsmich premenil šesť, zatiaľ čo súper jednu z piatich. Dvadsaťtriročný Sarajevčan, 87. v počítačovom poradí, vzdoroval favoritovi 88 minút. 

"Nikdy predtým som s ním nehral. Dobre sa hýbe, je veľmi rýchly. Nepoznal som ho a nevedel som, ako si bude počínať v kľúčových okamihoch. Keď som sa však dostal do rytmu, bolo to lepšie a lepšie. Bol som v stave hrať čoraz uvoľnenejšie a vnášať do toho pestrosť," skonštatoval Federer. 

"Som značne v pohode," skonštatoval víťaz a k súperovi dodal: "Nepoznal som ho a nevedel som, ako si bude počínať v kľúčových stavoch." 

Federera čaká nevyspytateľný Monfils

Džumhur podľa webu ATP povedal: "Pred zápasom som pociťoval nadšenie a nebol som natoľko nervózny, ako keď som čelil vlani Berdychovi či Ferrerovi. Moja hra bola v poriadku, Rogerovi to však išlo veľmi dobre, gratulujem mu." 

Tridsaťtriročný bazilejský rodák Federer bude v osemfinálovom 4. kole hrať s nevyspytateľným domácim Gaelom Monfilsom (14.), ktorý v 3. kole prekonal Uruguajčana Pabla Cuevasa 4:6, 7:6 (1), 3:6, 6:4, 6:3 z manka 1:4 s dvojitým brejkom vo štvrtom sete. 

V "maratónoch" teraz Monfils má bilanciu 15:10, z toho na Roland Garros pozoruhodných 10:3. V roku 2008 si práve na tomto turnaji utvoril svoj grandslamový rekord v podobe semifinále, v ktorom nestačil zhodou okolností na Federera. 


Federer s rekordom medzi aktívnymi tenistami

Charizmatický 28-ročný Francúz celkovo proti Švajčiarovi stojí 4:8, ale uspel v ostatných dvoch súpereniach, ba dokonca akurát na antuke - najprv v rámci novembrového daviscupového finále v Lille (6:1, 6:4, 6:3) a čerstvejšie v apríli v Monte Carle (6:4, 7:6 /5/). 

Niekdajší líder renkingu Federer štartuje na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska 17. raz, čo je rekord medzi aktívnymi tenistami. Absolútne maximum RG držia domáci Fabrice Santoro a Francois Jauffret s 20 účasťami. 

Dovedna 17-násobný šampión z Majors Federer minulý rok pri Seine prehral v osemfinále s Lotyšom Ernestsom Gulbisom. Švajčiar teraz 62. štartom v rade na veľkej štvorke vyrovnal rekord otvorenej éry v podaní už neaktívnej Japonky Ai Sugijamovej.