Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (23)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5193)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Famózny Sagan si vo Švajčiarsku vyšpurtoval etapový triumf

16.06.2015 Žlté tričko vedúceho jazdca si udržal Holanďan Tom Dumoulin

 

Slovenský cyklista v službách tímu Tnkoff-Saxo Peter Sagan sa stal víťazom 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska. V záverečnom špurte etapy dlhej iba 117,3 km z Quinta do Olivone sa presadil pred Španielom Danim Morenom (Kaťuša) a Francúzom Thibautom Pinotom (FDJ). 


Desiate víťazstvo na Tour de Suisse

"Dojazd etapy bol pomerne komplikovaný a kľukatý. Šiel som zľava doprava, potom zase doľava. Som však šťastný, že to vyšlo, za čo patrí veľké ďakujem celému tímu. Moji spolujazdci odviedli senzačnú prácu. V posledných dvoch stúpaniach mi pomohol najmä Majka. Teraz si užijeme toto víťazstvo a uvidíme, čo prinesie zajtrajšok," cituje Sagana server švajčiarskej televízie SRF ako aj Cyclingnews. 

Sagan zopakoval svoj triumf v 3. etape na Tour de Suisse spred roka a celkovo si na tomto prípravnom podujatí pred Tour de France pripísal už desiate etapové víťazstvo. Desať etapových triumfov na Okolo Švajčiarska má na konte aj domáci matador Fabian Cancellara a o jeden viac dve švajčiarske cyklistické legendy: Hugo Koblet a Ferdi Kübler. Vo forme jazdiaci víťaz nedávnych pretekov Okolo Kalifornie Sagan ich teoreticky môže ešte v tomto ročníku predstihnúť a stať sa cyklistom s najväčším počtom etapových triumfov na švajčiarskych cestách. "Nechcem nič hovoriť dopredu, pôjdeme etapu po etape a uvidíme," uviedol Sagan na margo možného prekonania rekordu. V tomto roku sa už 25-ročný rodák zo Žiliny dostal v počte víťazných etapových koncoviek na číslo 4. 

aganovi v záverečných metroch nikto zo súperov nestačil

Celkové vedenie si udržal Holanďan Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Druhý je Španiel Moreno a tretí už Sagan, zhodne zaostávajú za lídrom o 5 sekúnd. 

Pondelkovú etapu výrazne ovplyvnil únik trojice Marco Marcato (Tal.), Stefan Denifl (Rak.) a Branislav Samojlov (Biel.). Toto trio zvládlo najrýchlejšie aj úvodné 13 km dlhé stúpanie na Gotthard-Pass vo výške 2093 km, kde bol prvý Denifl a pelotón po necelých 20 km zaostával o 3:50 min. Potom sa jazdilo dolu kopcom, resp. po zvlnenej rovine a cyklisti v úniku zvyšovali svoj náskok. 

Štyridsať kilometrov pred cieľom mala trojica vpredu k dobru už 6:26 min. To bol signál pre tímy Giant, Alpecin Sky a Tinkoff-Saxo s Petrom Saganom, aby zrýchlili tempo a pokúsili sa o dostihnutie utečencov. Necelých 20 km pred cieľom klesol náskok cyklistov vpredu pod dve minúty a 9 km pred métou bolo po úniku. Potom prišiel atak Švajčiara Michaela Albasiniho, ale ani ten neuspel. V záverečnom kilometri sa dostal dopredu aj Peter Sagan a v záverečných 300 m dosiahol takú rýchlosť, že nikto zo súperov mu nestačil. 

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Švajčiarska: 

3. etapa (Quinto - Olivone, 117,3 km):
 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo 3:00:35 h, 2. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša, 3. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ.fr, 4. Julian Arredondo (Kol.) Trek Factory Racing, 5. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin, 6. Geraint Thomas (V. Brit.) Team Sky - všetci rovnaký čas ako víťaz 

Poradie po 3. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 6:43:12 h, 2. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +5, 3. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +5, 4. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky +7, 5. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ.fr +12, 6. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +14