Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (11)

 Basketbal (56)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (4912)

 Hádzaná (30)

 Hokej (491)

 Rugby (10)

 Tenis (99)

 Volejbal (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Dubovcová s Nestarcovou prehrali, na ME nezískali bronz

02.08.2015 Slovenské plážové volejbalistky neuspeli v boji o konečné tretie miesto na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v rakúskom Klagenfurte. Nestačili na Poľky Kingu Kolosiňskú a Moniku Brzostekovú.

 

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako dvanáste neuspeli v sobotňajšom stretnutí o konečné tretie miesto na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v rakúskom Klagenfurte. Slovenky v dueli o bronzové medaily prehrali s jedenástym nasadeným poľským tandemom Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková za 38 minút 0:2 (-17, -20).

Dubovcová s Nestarcovou skončili na ME doteraz najvyššie na deviatej priečke, na terajšom kontinentálnom šampionáte si teda stanovili nové osobné maximum. V Klagenfurte Slovenky získali 350 bodov do príslušného rebríčka. Pre slovenský plážový volejbal sa im napokon nepodarilo vybojovať historický cenný kov z majstrovstiev Európy.

"Máme obrovskú radosť. Dievčatá získali drahocenné body v boji o postup na budúcoročné olympijské hry do brazílskeho Ria de Janeiro. Držíme im palce, aby aj naďalej pokračovali v takýchto skvelých výkonoch a dočkali sa vytúženej medaily. Je to dôležitý výsledok na veľmi ťažkom podujatí," zareagoval v telefonáte pre agentúru SITA prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Ľubor Halanda.

Finálový turnaj ME v plážovom volejbale v rakúskom Klagenfurte - ženy - sobota - výsledky:

Finále:
Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) - Jevgenija Ukolovová, Jekaterina Birlovová (Rus.-9) 2:0 (18, 18)

O 3. miesto:
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-12) - Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková (Poľ.-11) 0:2 (-17, -20) za 38 minút

Semifinále:
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-12) - Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) 0:2 (-18, -18) za 37 minút
Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková (Poľ.-11) - Jevgenija Ukolovová, Jekaterina Birlovová (Rus.-9) 0:2 (-17, -13)