Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (7)

 Basketbal (62)

 DUEL VICTORKY (4)

 Florbal (5)

 Futbal (5412)

 Hádzaná (34)

 Hokej (612)

 Rugby (11)

 Tenis (71)

 Volejbal (10)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Dennis je novým rekordérom Tour, Sagan zdolal favoritov

05.07.2015 Slovenský cyklista Peter Sagan zdolal v časovke všetkých favoritov na celkové prvenstvo.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 19. miesto v úvodnej časovke Tour de France 2015. Na 13,8 km v Utrechte dosiahol čas 15:37 minút a o 41 sekúnd zaostal za víťazným Austrálčanom Rohanom Dennisom. Jazda proti chronometru na holandskej rovine s podporou mierneho vetra bola veľmi rýchla. 

Dennisovi vyšlo všetko podľa plánov

Dennis z tímu BMC Racing stanovil priemernou rýchlosťou 55,446 kilometrov za hodinu nový rekord v individuálnej časovke na Tour de France. Predchádzajúci najlepší čas držal Brit Chris Boardman, prezývaný "Mr. Prologue", od roku 1994, keď trať s dĺžkou 7,2 km zvládol s priemernou rýchlosťou 55,2 kilometrov za hodinu. 

"Nečakal som, že budem taký rýchly. Očakával som čas okolo 16 minút, napokon som išiel pod pätnásť, čo je prekvapujúce. Dúfam, že moja priemerná rýchlosť zostane dlho rekordom pretekov. Dnes všetko vyšlo perfektne, nebol som pod stresom a išiel som vo veľkej pohode. Všetko mi vyšlo podľa plánov. Ziskom žltého dresu sa mi splnil jeden zo snov," skonštatoval Dennis.

"Som veľmi sklamaný, chcel som vyhrať. Každý iný výsledok je pre mňa zlý. Neprospela mi tá horúčava, predovšetkým v druhej časti trate, kde som sa cítil slabý," cituje agentúra AP druhého v cieli Tonyho Martina.

Sagan čakal niečo viac

Austrálčan triumfoval v Utrechte časom 14:56 minút s náskokom 5 sekúnd pred Nemcom Tonym Martinom z Etixx - Quick-Step, tretí skončil ďalší skvelý časovkár Fabian Cancellara zo Švajčiarska s odstupom 6 sekúnd. Z favoritov na celkové víťazstvo stratil Vincenzo Nibali v sobotu na Dennisa 44, Christopher Froome 50, Alberto Contador 58 sekúnd a Nairo Quintanta dokonca 1:01 minút. 

Všetkých štyroch Peter Sagan zdolal. Dvadsaťpäťročný Žilinčan nastúpil v sobotu premiérovo na veľkých pretekoch v časovke v majstrovskom slovenskom drese. Na prvom medzičase na 7,1 km zaostával za vedúcim mužom o 16 sekúnd, v druhej časti trate ešte stratil, ale ako jeden z mála zaostal za víťazom pod jednu minútu. 

"Čakal som niečo viac, ale nevadí, je to len prvá etapa. Po všetkých tých tímových prezentáciách a presunoch to išlo tak, ako to išlo. Prvú časť máme za sebou, uvidíme deň za dňom, ako to bude vyzerať ďalej. Dnešná časovka bola omnoho kratšia než tá na nedávnych majstrovstvách Slovenska, je to iné. Človek musí odštartovať naplno a udržať to až do cieľa. Necítil som sa najlepšie, bolo to také - idem, nejdem, idem, nejdem... Na to, aká bola krátka, je strata 41 sekúnd na víťaza dosť veľa. Myslím si, že zajtra to bude lepšie. Každý ide s takými podmienkami, aké sú v danej chvíli na trati, tie neovplyvním. Zo začiatku sa išlo s vetrom, cestou naspäť zas proti nemu, určite som ho cítil," povedal v prvej reakcii pre web pluska.sk Peter Sagan.

Výsledky - cyklistické preteky Tour de France: 

1. etapa (Utrecht - Utrecht, časovka na 13,8 km):
 1. Rohan Dennis (Aus.) BMC 14:56 min, 2. Tony Martin (Nem.) Etixx - QuickStep +5, 3. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory +6, 4. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin +8, 5. Jos van Emden (Hol.) LottoNL-Jumbo +15, 6. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +23, 7. Matthias Brändle (Rak.) IAM Cycling +23, 8. Adriano Malori (Tal.) Movistar +29, 9. Wilco Kelderman (Hol.) LottoNL-Jumbo +30, 10. Stephen Cummings (V. Brit.) MTN - Qhubeka +32, ... 19. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +41