Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Contador na Gire nezvládol stúpanie, v hre bol ružový dres

30.05.2015 Náročnú etapu zo Saint-Vincentu do Sestriere, kde preverilo sily cyklistov brutálne stúpanie na Colle delle Finestre zvládol najlepšie jazdec Astany Fabio Aru.

 

 Španielskeho cyklistu Alberta Contadora delí už iba 178 kilometrov na cestách medzi Turínom a Milánom od celkového triumfu na pretekoch Giro d´Italia. 

Jazdec tímu Tinkoff-Saxo mal v sobotu v 20. etape zo Saint-Vincentu do Sestriere (199 kilometrov) menšie problémy, napokon všetko zvládol a udržal si ružový dres. Tridsaťdvaročný El Pistolero triumfoval na Gire už v roku 2008.

Contadorovi šliape na päty Aru 

Sobotňajšia etapa s brutálnym stúpaním na Colle delle Finestre s priemerom 9,2 percenta a záverom na nespevnených cestách sa stala korisťou Fabia Arua, ktorý vyhral aj piatkovú etapu. Ako druhý prišiel do cieľa s odstupom 18 sekúnd Kanaďan Ryder Hesjedal, tretiu priečku si vybojoval Kolumbijčan Rigoberto Urán, ktorý zaostal o 24 sekúnd. 

Contador vedie pred záverečnou etapou pred Aruom o 2:02 minúty, tretí Mikel Landa zaostáva o 3:14 minúty. Astana až v predposledný deň výraznejšie zatlačila na Contadora, ten si však náskok v celkovom poradí s prehľadom ustrážil. 

"Bola to krásna etapa, nemôžem uveriť, že sa mi ju podarilo vyhrať. Mal som pár zlých dní, tie sú však už preč a teraz som opäť veľmi spokojný a šťastný," uviedol v televíznom rozhovore Aru.


Tím Astana si s Finestre poradil

Obávané stúpanie na Finestre najlepšie zvládol tím Astana. Od začiatku kopca išiel strojovo a na čele pelotónu bolo vidieť len dresy kazašského zoskupenia. Ako prvý nastúpil Mikel Landa, neskôr Ryder Hesjedal. 

Na Finestre sa poriadne vytrápil Contador, ktorý na vrchole strácal na Landu 1:30 minúty. V ďalšom priebehu však držiteľ ružového dresu už veľmi nezaostal, v cieľovom stúpaní do Sestriere si kontroloval pozíciu a do cieľa prišiel s prijateľnou stratou 2:25 minúty. 

Výsledky - cyklistické preteky Giro d´Italia: 

20. etapa (Saint-Vincent - Sestriere, 199 km): 
1. Fabio Aru (Tal.) Astana 5:12:25 h, 
2. Ryder Hesjedal (Kan.) Cannondale - Garmin +18 s, 
3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step +24, 4. Mikel Landa (Šp.) Astana +24, 5. Steven Kruijswijk (Hol.) LottoNL-Jumbo +34, 6. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +2:25, 7. Tanel Kangert (Est.) Astana, 8. Franco Pellizotti (Tal.) Androni Giocattoli - Sidermec, 9. Leopold König (ČR) Sky, 10. Diego Rosa (Tal.) Astana všetci +2:28 

Poradie po 20. etape: 
1. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo 84:03:30 h, 
2. Fabio Aru (Tal.) Astana +2:02 min, 
3. Mikel Landa (Šp.) Astana +3:14, 4. Andrey Amador (Kost.) Movistar +8:19, 5. Ryder Hesjedal (Kan.) Cannondale-Garmin +9:52, 6. Leopold König (ČR) Sky +10:50, 7. Steven Kruijswijk (Hol.) Team LottoNL-Jumbo +11:02, 8. Damiano Caruso (Tal.) BMC Racing +12:17, 9. Alexandre Geniez (Fr.) FDJ.fr +16:00, 10. Jurij Trofimov (Rus.) Kaťuša +16:23