Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (22)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2438)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Contador dostal defekt, Sagan mu prepožičal svoj bicykel

23.07.2015 Slovenský cyklista Peter Sagan počas 17. etapy Tour de France v krízovej situácii nezaváhal a spolujazdcovi Albertovi Contadorovi ochotne prepožičal svoj bicykel.

 

Aj po dni voľna zostal Peter Sagan v centre pozornosti na cyklistickej Tour de France. V prvej alpskej etape s cieľom na vrchole stúpania Pra Loup vo výške 1620 m Sagan strávil dlhé kilometre v úniku, zvýšil svoj náskok na čele bodovacej súťaže na 104 bodov a v samom závere pomáhal tímovému lídrovi Albertovi Contadorovi.

Španiel deväť kilometrov pred cieľom v zjazde na úzkej ceste v ťažkom teréne dostal defekt a spadol, a keďže Sagan bol vtedy v jeho blízkosti, ochotne mu odovzdal svoj bicykel. "Keď Alberto padol, dal som mu svoj bicykel. Na ňom dokončil zjazd a potom si zobral ďalší pre cieľové stúpanie," vysvetlil Sagan na serveri Le Tour 2015. 

Dvadsaťpäťročný žilinský rodák už štvrtýkrát v sérii nechýbal v najväčšom úniku dňa, tentoraz mala jeho ambícia aj taktické pozadie. "Šiel som do úniku so zámerom pomôcť v závere Rafalovi Majkovi, Michaelovi Rogersovi alebo Albertovi Contadorovi. V zjazde z Col d´Allos sme sa vzájomne počkali. Bolo pomerne stresujúce, keď zaútočil Nibali. V konečnom dôsledku mi je ľúto, že Alberto stratil ďalšie sekundy," dodal Sagan. 

Vďaka tretiemu miestu na rýchlostnej prémii cyklista tímu Tinkoff-Saxo zvýšil náskok na čele bodovacej súťaže pred Andrém Greipelom na 104 bodov. Contador napriek Saganovej pomoci v závere etapy prišiel do cieľa so stratou 2:17 min za skupinou favoritov na čele so žltým Chrisom Froomom. 

V celkovom poradí je španielsky favorit piaty, ale odstup 6:40 min za lídrom pelotónu mu pred záverečnými štyrmi etapami nedáva prakticky žiadne nádeje na celkový triumf. Saganovi patrí 29. priečka, čo je vzhľadom na jeho úplne odlišné úlohy v tíme Tinkoff-Saxo výborné umiestnenie.