Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3858)

 Hádzaná (43)

 Hokej (540)

 Rugby (10)

 Tenis (134)

 Volejbal (26)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Cíger privítal hráčov na zraze, Réway prišiel skôr

04.11.2015 Cígerov reprezentačný výber je zatiaľ bez tria korčuliarov - Ján Brejčák, Michal Čajkovský a Martin Bakoš majú v utorok klubové povinnosti v Lige majstrov.

 

Hlavný tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger na utorkovom zraze pred tohtotýždňovým turnajom o Nemecký pohár v bavorskom Augsburgu nemá zatiaľ k dispozícii troch hokejistov. Na obrancov Jána Brejčáka z Davosu, Michala Čajkovského zo Sparty Praha a útočníka Martina Bakoša z Liberca totiž ešte čakajú klubové povinnosti v podobe zápasu v Lige majstrov. 

Spomenuté trio by sa k tímu malo pripojiť najneskôr v stredu ráno, na turnaji nezotrvá až do konca a po sobote sa vráti do svojich klubov. "Verím, že sa v utorok nezrania a čakáme ich. Ostatní hráči sú v poriadku a tešia sa na tréning," povedal tréner Zdeno Cíger.

Program medzištátneho hokejového turnaja o Nemecký pohár: 

Piatok 6. novembra: Slovensko - USA (16.00), Nemecko - Švajčiarsko (19.30) 

Sobota 7. novembra: Švajčiarsko - USA (14.00), Slovensko - Nemecko (17.30) 

Nedeľa 8. novembra: Slovensko - Švajčiarsko (13.00), Nemecko - USA (16.30)Pre zranenie z pôvodného tímu vypadli obranca Peter Čerešňák a útočníci Marcel Haščák s Radovanom Pulišom, v mužstve ich nahradia Milan Jurčina, Tomáš Hrnka a Tomáš Zigo. Všetci traja figurovali v pôvodnej nominácii ako náhradníci. 

Zaujímavosťou je, že Jurčina sa z postu náhradníka dostal až na pozíciu kapitána. "Je to jeden z najskúsenejších hráčov, aj povahovo spĺňa kritéria. Jeho pomocníkmi budú Vladimír Dravecký a Roman Kukumberg," informoval kouč Cíger. Paradoxom je, že pre Jurčinu to bude premiérová účasť na novembrovom Nemeckom pohári. Na svojom konte má aktuálne už 63 reprezentačných štartov, tie však nazbieral v neskorších asociačných termínoch. 

Hlavný kormidelník bude mať k dispozícii dvojicu brankárov bez reprezentačných skúseností Samuela Baroša a Michala Dzubinu. Okrem nich to bude aj deväť obrancov a štrnásť útočníkov. 

"Nemali sme veľmi na výber. Snažili sme sa prekonať rôzne prekážky a toto nám z toho vyšlo. Chalani sa však celkom snažia a predvádzajú dobré výkony. Ak budú pozitívne namotivovaní a ukážu, čo je v nich, tak to bude fajn. Uvažovali sme aj, že vezmeme troch gólmanov. Musíme však brať viac korčuliarov, tak sme sa rozhodli iba pre dvoch. Konzultovali sme to aj s viacerými brankármi, že niekedy je lepšie ponechať zodpovednosť na dvoch, nech si aj viac zachytajú a ukážu sa," prezradil Zdeno Cíger. 

Niekdajší kouč bratislavského Slovana, ktorý posledné roky zasvätil práci s deťmi, pred úvodným tréningom nechcel pristúpiť k charakteristike svojho mužstva. "Je to ešte veľmi ťažké zhodnotiť. Musím chlapcov vidieť spolu na ľade. Hráči sú rozlezení po kluboch a na diaľku nemôžem určiť, aký majú prejav či povahu. Toto celé nám začína a priebežne si to budem vyhodnocovať," poznamenal Cíger, na majstrovstvách sveta v roku 2007 asistent hlavného lodivoda slovenskej reprezentácie Júliusa Šuplera. V jednom však má jasno: "Od chlapcov budem vyžadovať najmä disciplínu. Aby sa nebáli dokázať, že chcú a vedia hrať hokej. Aby neboli splašení a neodhadzovali puky. Nech hrajú tímovo, spoľahlivo a so srdiečkom." 

Ako prvý prišiel na zraz Martin Réway. "Radšej som prišiel skôr, ako keby som mal meškať. Poučil som sa z minulosti. Je nás tu veľa mladších hráčov, o to však budeme rýchlejší a dravší. Teším sa na túto akciu,"povedal pred prvým tréningom talentovaný hokejista. 

Nový tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger absolvuje premiéru na tomto poste v piatok 6. novembra 2015 súbojom proti výberu Spojených štátov amerických. O deň neskôr nastúpia Slováci proti domácemu národnému tímu, v nedeľu 8. novembra na nich čaká duel proti Švajčiarom. 

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na medzištátny turnaj o Nemecký pohár: 

Brankári: Samuel Baroš (HKM Zvolen), Michal Dzubina (MHC Martin) 

Obrancovia: Ján Brejčák (HC Davos/Švaj.), Michal Čajkovský (Sparta Praha/ČR), Marek Ďaloga (Ak Bars Kazaň, Rus./KHL), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov/ČR), Milan Jurčina (Medveščak Záhreb, Chorv./KHL), Oldřich Kotvan (HC Zlín/ČR), Patrik Luža (HC Slovan Bratislava/KHL), Eduard Šedivý (HC Košice), Martin Štajnoch (HC Dynamo Pardubice/ČR) 

Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Marek Bartánus (HC Košice), Martin Réway (Sparta Praha/ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Tomáš Hrnka (HC Košice), Roman Kukumberg (HK Hradec Králové/ČR), Patrik Lušňák, Michel Miklík, Pavol Skalický, Andrej Šťastný (všetci HC Slovan Bratislava/KHL), Tomáš Marcinko (HC Pardubice/ČR), Miroslav Preisinger (HC Plzeň/ČR), Tomáš Zigo (obaja HC '05 Banská Bystrica) 

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Milan Petro (lekár), Samuel Petráš (kustód), Michal Malina (masér), Andrej Foltýn (fyzioterapeut), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Tomáš Štulajter (mediálny hovorca)