Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (7)

 Basketbal (62)

 DUEL VICTORKY (4)

 Florbal (5)

 Futbal (5412)

 Hádzaná (34)

 Hokej (612)

 Rugby (11)

 Tenis (69)

 Volejbal (10)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Cíger dostal ponuku, asi predsa povedie reprezentáciu

15.08.2015 Trojnásobný bronzový medailista z majstrovstiev sveta sa rozhodol zareagovať pozitívne na možno životnú výzvu. Vedenie SZĽH mu ústne ponúklo post reprezentačného trénera.

 

Bývalý reprezentant Zdeno Cíger dostal od vedenia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) ústnu ponuku, aby sa stal nástupcom Vladimíra Vůjtka na lavičke národného tímu.

Trojnásobný bronzový medailista z majstrovstiev sveta sa rozhodol zareagovať pozitívne na túto možno životnú výzvu. Informoval o tom web denníka Pravda.


Cíger je pripravený prijať ponuku

"Nechcem nič zahmlievať. Som pripravený postaviť sa k tomu čelom. Dostal som čas na rozmyslenie, ale som pripravený ponuku prijať. Reprezentácia sa neodmieta. V pondelok budeme spolu opäť debatovať,"potvrdil 45-ročný rodák z Martina, ktorý po skončení aktívnej kariéry trénoval bratislavský Slovan.

Získal s ním dva majstrovské tituly. V reprezentácii robil v roku 2007 na svetovom šampionáte v Rusku asistenta reprezentačnému koučovi Júliusovi Šuplerovi.

Reprezentácia nemá ani manažéra

"Vedenie zväzu chce situáciu okolo národného tímu vyriešiť čo najskôr. Potrebuje ešte obsadiť aj osobu generálneho manažéra reprezentácie,"
 doplnil Cíger. Ponuku na túto pozíciu dostal už dávnejšie Miroslav Šatan, ale ešte v prvej polovici júla 2015 ju pre aktuálnu situáciu, v ktorej hráči vyhlasujú, že nechcú spájať svoje meno s vedením SZĽH, neprijal. 

Cíger, ktorý momentálne pracuje vo vlastnej hokejovej akadémii pre deti zo sociálne slabších rodín, si uvedomuje, že situácia v slovenskom hokeji nie je ideálna. Chce preto pomôcť.

"Náš hokej potrebuje naštartovať. Viem, že to nebude ľahké, no na to som zvyknutý. Verím, že situácia sa upokojí a hráči nebudú bojkotovať národný tím," dodal Cíger pre Pravdu.