Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (14)

 Basketbal (46)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (52)

 Futbal (5186)

 Hádzaná (31)

 Hokej (391)

 Rugby (8)

 Tenis (21)

 Volejbal (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Brankár Čech prestúpil do Arsenalu, sumu kluby nezverejnili

30.06.2015 Britské médiá hovoria o sume okolo 11 miliónov libier. Petr Čech odchytal vo vlaňajšom ročníku za konkurenčnú Chelsea len 16 stretnutí vo všetkých súťažiach.

 

Futbalový brankár Petr Čech sa definitívne stal hráčom Arsenalu Londýn.

Tridsaťtriročný gólman po 11 rokoch opustil iný londýnsky klub FC Chelsea, kde v uplynulej sezóne po príchode Thibauta Courtoisa stratil miesto v základnej zostave. Arsenal oznámil prestup v pondelok, transferovú čiastku za českého reprezentanta kluby nezverejnili. Britské médiá však hovoria o sume okolo 11 miliónov libier.

Za Chelsea chytal od roku 2004

Čech odchytal vo vlaňajšom ročníku len 16 stretnutí vo všetkých súťažiach. Rodák z Plzne vyhral s Chelsea štyri majstrovské tituly, štyrikrát sa tešil aj v národnom pohári FA Cupe, trikrát v Ligovom pohári, na konte má aj triumf v Lige majstrov či Európskej lige. Do Chelsea prišiel v roku 2004 z francúzskeho Rennes.

Český gólman by mohol v novom drese debutovať 2. augusta v zápase národného Superpohára Community Shield práve proti Chelsea.

"Mám rovnaké odhodlanie, motiváciu a hlad po úspechoch ako na začiatku kariéry. Milujem výzvy, ktoré vytvárajú hráči najvyššej úrovne v Premier League. Keď sa so mnou zhováral tréner Arséne Wenger o ambíciách klubu a ako ma videl vo svojich plánoch, rozhodnutie bolo jasné," povedal Čech, ktorého konkurentmi medzi tromi žrďami v novom pôsobisku budú Kolumbijčan David Ospina a Poliak Wojciech Szczesny.


Wenger Čecha vždy obdivoval

"Počas vysedávania na lavičke som mal šancu mentálne si oddýchnuť a nabrať čerstvosť. Uvedomil som si, že ako veľmi ma baví hrať futbal na najvyššej úrovni. Preto som oslovil majiteľa klubu Abramoviča a porozprávali sme sa o tom, že by som rád zostal v Premier League. Ďakujem mu z celého srdca, že ma v tejto veci podporil," dodal Čech.

Chelsea prišla v krátkom časovom období už o tretieho skúseného hráča, český reprezentant sa pobral z tímu po odchode Franka Lamparda a Didiera Drogbu.

"Petr Čech je hráč, ktorého som vždy obdivoval a som rád, že je súčasťou nášho klubu. Vo svojej kariére dokázal, že je jedným z najlepších brankárov na svete a bude pre nás obrovskou posilou," dodal Wenger.