Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Bencicová má premiérový titul, triumfovala v Eastbourne

28.06.2015 Ešte len 18-ročná Belinda Bencicová sa raduje zo svojho premiérového seniorského titulu a hneď má cenný štatút Premier. Vo finále turnaja v Eastbourne zdolala Radwanskú.

 

Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Bencicová zvíťazila v sobotňajšom finále dvojhry na turnaji WTA Premier Aegon International v britskom Eastbourne (dotácia 731 000 dolárov, tráva) nad favorizovanou Poľkou Agnieszkou Radwanskou nasadenou ako deviatou za 133 minút 6:4, 4:6, 6:0.

Odnáša si 470 bodov do počítačového poradia a prémiu 124 000 USD brutto, zdolanej patrí 305 bodov a 66 000 USD pred zdanením.

Proti Poľke nastúpila na tráve prvýkrát

Ešte len 18-ročná 31. hráčka svetového rebríčka Bencicová sa raduje zo svojho premiérového seniorského titulu, hneď má cenný štatút Premier. Proti 26-ročnej aktuálne 13. žene renkingu A. Radwanskej, na tomto povrchu finalistke londýnskeho grandslamového Wimbledonu 2012, stála prvý raz.

Krakovčanka s minulosťou dvojky hodnotenia si musí počkať na svoju 15. seniorskú singlovú trofej. Aspoň vo finále bola premiérovo od vlaňajšieho augusta, keď uspela v Montreale. Medzičasom v jej štábe pobudla americká legenda s českým pôvodom Martina Navrátilová.


Švajčiarka si v rebríčku výrazne polepší

Bencicová, na ktorej tenisový rast dohliadala Melanie Molitorová, mama a niekdajšia trénerka Martiny Hingisovej, uspela vo finále na tretí pokus. Nedávno v ňom bola na rovnakom podklade v holandskom Hertogenboschi.

Výrazne si zlepší doterajší renkingový osobný rekord v podobe terajšieho 31. miesta. Podľa predbežných prepočtov vstúpi do medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka v britskej metropole už ako 22. tenistka hodnotenia.

Vo finále štvorhry v Eastbourne triumfoval štvrtý nasadený francúzsky-slovinský pár Caroline Garciová, Katarina Srebotniková, ktorý zdolal taiwansko-čínske duo Čchan Jüng-ťan, Ťie Čeng za 94 minút 7:6 (5), 6:2.

Dvojhra - finále:
Belinda Bencicová (Švaj.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-9) 6:4, 4:6, 6:0 za 133 minút

Štvorhra - finále:
Caroline Garciová, Katarina Srebotniková (Fr./Slovin.-4) - Čchan Jüng-ťan, Ťie Čeng (Taiw./Čína) 7:6 (5), 6:2 za 94 minút