Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 DUEL VICTORKY (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Bayern prebral trofej, zostupuje Paderborn a Freiburg

24.05.2015 Záverečné kolo bolo mimoriadne bohaté na góly. V každom z duelov videli diváci minimálne dva presné zásahy.

 

Sobotňajšie záverečné 34. kolo najvyššej nemeckej futbalovej súťaže dalo odpoveď na otázku, ktoré dve mužstva zostúpia do II. bundesligy, resp. ktorý z tímov bude účinkovať v baráži o zotrvanie medzi elitou. Ako je známe, ešte koncom apríla si majstrovský titul zabezpečil Bayern Mníchov. Situácia na opačnom póle bundesligovej tabuľky bola napínavá až do záverečného hracieho dňa, keď do boja o záchranu bolo namočených až šesť mužstiev.

Hamburg ide do baráže

Minimálne na rok sa s I. bundesligou rozlúčili Paderborn a Freiburg, v baráži o prvoligovú príslušnosť bude bojovať Hamburg s tretím tímom druhej najvyššej súťaže, ktorý zatiaľ nie je známy (Darmstadt, Karlsruhe alebo Kaiserslautern, pozn.). 

Ešte po prvom polčase zostupovali Paderborn a Hamburg. Po zmene strán však Hamburčania strhli na svoju stranu tri body v zápase proti Schalke (2:0) a v priamom záchranárskom dueli Paderborn - Stuttgart sa hosťom podarilo triumfovať 2:1. 

Dortmund sa predstaví v Európskej lige

Dortmundu sa vďaka víťazstvu nad Werderom Brémy (3:2) podarilo uhájiť 7. miesto a keďže vo finále Nemeckého pohára nastúpi Borussia proti vicemajstrovi z Wolfsburgu, predstaví sa v Európskej lige 2015/2016. Záverečné kolo bolo mimoriadne bohaté na góly. V každom z duelov videli diváci minimálne dva presné zásahy, celkovo 29. 

Korunu pre kráľa strelcov získal Alexander Meier z Eintrachtu Franfurt s 19 gólmi. Tridsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar laboruje od začiatku apríla so zranením patelárnej šľachy, nikto z jeho prenasledovateľov ho však v posledných kolách nedokázal predstihnúť.