Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Basketbal (4)

 Box (1)

 Futbal (128)

 Hokej (23)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Višňovský prehovoril o budúcnosti

27.05.2015 Pre Ľubomíra Višňovského je prioritou NHL, má viacero ponúk, ale v Kontinentálnej hokejovej lige hrať nechce. Situácia v bratislavskom Slovane ho neteší, pretože tento klub je jeho srdcu blízky.

 

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský má v zámorskej NHL zmluvu s klubom New York Islanders len do konca júna a ani v najbližších dňoch sa to pravdepodobne nezmení. 

Skúsený bek zatiaľ neplánuje podpísať nový kontrakt, budúcnosť necháva otvorenú. "Rozhodnem sa podľa ponúk. Ešte nikdy som nebol na trhu voľných hráčov a tentokrát si to asi vyskúšam. Zdravie a rodina sú a budú v rozhodovaní na prvom mieste," prezradil v utorok popoludní 38-ročný rodák z Topoľčian.

Minimálne jednu sezónu chce Višňovský potiahnuť v kanadsko-americkej profilige, no nebráni sa ani iným možnostiam. Rodák z Topoľčian mal s Islanders doteraz zmluvu na priemerne 4,75 milióna dolárov ročne a v sezóny 2014/2015 bol so šiestimi miliónmi spoločne s Johnom Tavaresom najlepšie plateným hráčom tímu z Long Islandu. 

"Mám viacero ponúk, čakám, čo bude. Chcem si toto leto užiť, vôbec sa s tým nezaťažovať. Moju situáciu začnem riešiť v júli či auguste," skonštatoval majster sveta z roku 2002 a držiteľ troch vzácnych kovov zo svetových šampionátov (ešte aj striebro z roku 2000 a bronz na MS 2003) a doplnil, že jednoznačnou prioritou je pre neho ďalšie účinkovanie v NHL: "Z New Yorku mi niečo ponúkli. Bol to prvý nástrel, ale zatiaľ sme sa nedohodli. Rokujeme o zmluve na rok. Rátam samozrejme s tým, že s platom pôjdem dole. Uvidím podľa ponuky. Myslím si, že hokejovo na NHL ešte stále mám. Keby som v budúcom ročníku o

V Kontinentálnej hokejovej lige hrať nechce

Slovenský zadák však zo svojich plánov vyškrtol Kontinentálnu hokejovú ligu. "Priznám sa, že v KHL by som už veľmi nechcel hrať. Z hľadiska cestovania je to dosť náročné, ja som sa už nacestoval až-až. V NHL je to v rámci dopravy oveľa jednoduchšie a ľahšie. Keďže by som to už nechcel absolvovať, KHL vypúšťam. Prioritou je pre mňa NHL a v prípade, že by to nevyšlo, tak pôsobenie v Európe. Rozmýšľal som aj o úplnom konci činnosti, ale play-off ma bavilo, rád by som pokračoval v zámorí v NHL. Rozhodne o tom najmä môj zdravotný stav a rodina. Manželka z toho nie je nadšená, že ešte chcem hrať. Mal som však slušnú túto sezónu, boli v nej síce aj hluché obdobia, no celkovo som spokojný. New Yorku sa darilo, pre Islanders úžasná sezóna. Veľa sme vyhrávali, mali sme svoju silu a kvalitu, v tíme bola pohoda."

Višňovský sa vyjadril aj ku kontaktom s predstaviteľmi rakúskeho KAC Klagenfurt, ktoré podľa neho boli iba v informačnej rovine. "Do prvého júla som hráčom Islanders, nemôžem rokovať s inými klubmi," vyjadril sa 38-ročný skúsený obranca a pokračoval: "Je to príjemné, keď nejaký tím má záujem o hráčov. Ľudia z Klagenfurtu sa boli pozrieť v zámorí. Môj rakúsky klubový spoluhráč Michael Grabner mi povedal, že by mi súťaž EBEL mohla vyhovovať, nie je taká náročná, sú tam slušné podmienky. Konkrétne, napríklad o zmluve či platových podmienkach, sme sa však vôbec nerozprávali. Iba som sa informoval o súťaži a základných veciach, čisto len v teoretickej rovine, ako by to vyzeralo, keby som išiel do Klagenfurtu. Nejaké médiá do novín uverejnili, že som s KAC rokoval. V pondelok sa mi ozval generálny manažér z Klagenfurtu a ospravedlňoval sa mi, že takéto niečo vzniklo a zverejnilo sa. Zdôraznil mi, že z ich strany nič oficiálne nevyšlo. Následne mi volali z Islanders i môj agent - ja som im povedal, že išlo o nedorozumenie. Pochopiteľne, Klagenfurt nie je jediný klub, ktorý ma kontaktoval z Európy."
dohral 60 či 65 stretnutí základnej časti, bol by som spokojný."
 

Nevylúčil pôsobenie v Slovane

Predstaviť si vie aj opätovné pôsobenie v Slovane Bratislava, ale len v prípade štartu v domácej extralige."Nehovorím, že už teraz, ale niekedy v budúcnosti. Veď prečo nie? Slovenská liga potrebuje pomôcť a pozdvihnúť. A pomohol by tomu návrat Slovana," pokračoval majster sveta z Göteborgu. 

Za "belasých" už v minulosti hral v KHL aj v extralige, tento klub je jeho srdcu veľmi blízky. Súčasná situácia v Slovane ho neteší. Stále totiž nie je jasné, v ktorej súťaži bude osemnásobný slovenský šampión štartovať v najbližšom súťažnom ročníku. Navyše má poriadne dlhy. 

"Nechcem to veľmi komentovať, v Slovane mám výborné vzťahy. Hrával som tu a nie je mi to jedno, v akej je situácii. Je to smutné voči hráčom, ktorí tu majú zmluvu, nemôžu rokovať s iným klubom a nevedia, čo bude ďalej. Stále totiž budú patriť Slovanu, ak zostane v KHL. Prichádzajú o čas a ak si budú musieť hľadať niečo nové, budú poriadne znevýhodnení. Nie je férové ani voči fanúšikom, lebo je pár mesiacov do štartu ligy a vôbec nevedia, čo a kde. Je to veľmi smutná situácia. A k dlhom. Hráči nedostali výplatu päť a pol mesiaca, viacerí chalani však nemajú našetrené na to, aby prežili. Musia aj tak živiť rodiny a splácať ďalšie záväzky. Neviem si predstaviť, ako vlastne žili," poznamenal Ľubomír Višňovský a jedným dychom pokračoval: "Nechcel by som ako tréner viesť taký tím. Každé ráno prísť do kabíny a počuť len to, či niekto dostal výplatu alebo nie. Motivovať takých hráčov je potom extrémne náročné. A chcieť ešte niečo navyše, to hráč isto povie, že to môže kašľať, keď hrá prakticky zadarmo. To sa nabaľuje a ide to zlým smerom. Toto sa mi nepáči. Podľa mňa by mal ísť Slovan do extraligy. Mal by hrať súťaž, na ktorú má. Nie v takej, na ktorú má niečo sľúbené. Som realista, nie je možné lietať v oblakoch. Slovan je moja srdcovka, ale toto sa mi nepáči."