Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (15)

 Austrálsky futbal (3)

 Baseball (11)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (3331)

 Hádzaná (18)

 Hokej (419)

 Rugby (5)

 Snooker (39)

 Volejbal (16)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Troch Slovákov bude mať v Tinkoff na starosti Valach

30.10.2015 Ján Valach bude jedným z ôsmich športových riaditeľov v tíme Tinkoff a bude mať na starosti trio Slovákov.

 

Multinárodnostné zloženie cyklistického tímu Tinkoff pre sezónu 2016 bude ešte viac slovenské. Okrem úradujúceho majstra sveta Petra Sagana, jeho brata Juraja Sagana a Michaela Koláŕa pribudol do slovenskej partie ruského miliardára Olega Tiňkova Erik Baška a tiež Ján Valach, ktorý sa počnúc novým rokom stane oficiálne jedným z ôsmich športových riaditeľov tímu Tinkoff. Okrem iných na starosti bude mať práve tohtoročného majstra Európy z pretekov s hromadným štartom z Estónska Erika Bašku. "Táto informácia ma veľmi potešila, teším sa na spoluprácu," povedal Baška o Valachovi pre denník Šport.

Bývalý slovenský reprezentant Valach bol jedným z kľúčových spolupracovníkov Petra Sagana na ceste za jeho titulom majstra sveta v Richmonde. Už vtedy v septembri z USA presiakla informácia, že má namierené na post športového riaditeľa v Tinkoff-Saxo, teraz už len Tinkoff. Ešte to však nechcel potvrdiť, keďže až doteraz pôsobil ako riaditeľ tímu Dukla Trenčín a tiež izraelského Cycling Academy. Na prvom predsezónnom sústredení tímu Tinkoff tento týždeň v chorvátskom Poreči však už nechýbal.

"Na väčšine pretekov budem v pozícii športového riaditeľa číslo 2. Na tie najväčšie podujatia pôjdeme až traja športoví riaditelia. Po decembrovom sústredení na Kanárskych ostrovoch v januári odcestujem s tímom do Argentíny na preteky Tour du San Luís, kde bude štartovať aj Peter Sagan. Potom ma čakajú preteky Tour du Algarve v Portugalsku a sezóna sa rozbehne naplno," prezradil Valach pre Šport. Rád prijal správu, že bude mať na starosti práve trojicu Slovákov s výnimkou Petra Sagana. "Všetkých dobre poznám, je to správne rozhodnutie vedenia," dodal Valach.

Štyridsaťdvaročný Valach bol ako cyklista účastníkom dvoch olympijských hier a v roku 1996 sa stal víťazom pretekov Okolo Slovenska.